Menu

Anketa

Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
Celkem hlasů: 18
Dobšice 8
44.4%
Kunštát 4
22.2%
Zbraslav 3
16.7%
někoho jiného 3
16.7%

Galerie

TOPlist

Vojkovice budou hrát krajský přebor

Krajský přebor má kompletní šestnáctičlenné obsazení pro příští ročník. Oproti předcházejícímu dochází k obměně tří klubů. Do divize postoupilo Blansko, do I.A třídy sestoupil Podivín s Boskovicemi. Místo nich si soutěž zahrají vítězové I.A tříd Jevišovice a Ratíškovice a také Vojkovice, které obsadily druhé místo v A skupině a nakonec kývly na mimořádný postup. "Dlouho jsme nad ním přemýšleli," přiznal předseda Vojkovic Roman Bělák.

 

"Byla a je to pro nás složitá situace. Postup do vyšších tříd pro nás znamená velkou finanční dardu," řekl. Ve Vojkovicích se v letošní sezoně radovali hned ze tří postupů - žáci postoupili do krajského přeboru, dorost do I.třídy a nakonec muži do krajského přeboru. "Máme z toho velkou radost. Je vidět, že se všechno netočí jenom kolem A týmu, ale hodně se věnujeme mládeži. Za těch posledních osm let se tady vlastně pořád něco děje. Ať už to byl postup žáků, béčka, dorostu, nebo třikrát áčka," vyprávěl Roman Bělák. Rozpočet Vojkovic se oproti loňsku navýší o 300 tisíc. Čtyřicet z toho klub vyplatí do svazové poklady za mimořádný postup (nesmyslně dle fotbalových řádů).

 

Trenérem týmu zůstane i v krajském přeboru Jaroslav Minařík. Při pohledu na hráčský kádr nejvíce zaujme jméno bývalého prvoligového záložníka Zdeňka Valnohy. Ten je ale v současnosti zraněný a do podzimní části nenaskočí. Zpátky do Kohoutovic se pak zřejmě vrátí střední obránce Jiří Brychta. "O složení kádru budeme jednat příští pondělí. Rozhodně jej ale musíme rozšířit. V posledních kolech nám kvůli zranění vypadla celá středová řada a v posledním utkání s Líšní hráli tři dorostenci, dva dokonce ročníku narození 1996."

 

Velkým tahákem příštího ročníku přeboru bude derby Vojkovice - Rajhrad. "Když jsme s nimi hráli v I.A třídě, tak to bylo úžasné. Přišlo hodně lidí a oba zápasy byly výborné i fotbalově. Uvidíme, jestli to bude stejné i v přeboru," zakončil Roman Bělák.

 

Účastníci krajského přeboru JmKFS 2013/2014

FC Sparta Brno, FK Mutěnice, Framoz Rousínov, Sokol Novosedly, FC Moravský Krumlov, SK Olympia Ráječko, Slovan Bzenec, FC Kuřim, FC Ivančice, FK IE Znojmo, FK SK Bosonohy, FC Kyjov 1919, RAFK Rajhrad, Fotbal Jevišovice, FK Baník Ratíškovice, SK Vojkovice


 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz