Menu

Anketa

Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
Celkem hlasů: 18
Dobšice 8
44.4%
Kunštát 4
22.2%
Zbraslav 3
16.7%
někoho jiného 3
16.7%

Galerie

TOPlist

Kunštát slaví v sobotu 80 let fotbalu

Uvnitř rozhovor s předsedou FK Kunštát Františkem Tenorou. Kunštátský fotbal slaví významné jubileum. Tamní klub byl založen v roce 1934, tedy před 80 lety. Oslavy jsou naplánovány na sobotu 28. června. Je připraven bohatý program: dopoledne se odehraje turnaj mládeže, odpoledne se představí domácí áčko, účastník I.A třídy, které se střetne s výběrem OFS Blansko (David Bednář, Lukáš Martínek a spol.) a poté také kunštátské legendy proti Výběru hvězd (známí fotbalisté a herci).

 

A takhle to začalo... "Sportovní klub SK Kunštát byl založen v roce 1934 skupinou mladých fotbalových nadšenců. Bylo to 94 let od vyhlášení prvních pravidel fotbalového sportu a 43 let od počátků českého a moravského fotbalu. Počáteční zápasy se hrávaly v místech „Pod Sochou“ v Rudce (socha prezidenta T. G. Masaryka, v roce 1928 slavnostně odhalená v areálu u pískovcové jeskyně), vedle současného objektu penzionu. Tehdejší klubové barvy byly červená a modrá." popisují založení oddílu klubové stránky FK Kunštát - celou historii si můžete přečíst ZDE.

 

V poslední desetiletce hrál Kunštát I.A a I.B třídu. Aktuálně působí v I.A, v níž letos obsadil druhé místo za MS Brno. Zajímavostí je, že jako jediný mužský celek v krajských soutěžích neztratil ani bod v domácím prostředí. 

 

Odpovídá předseda klubu František Tenora

Jaký průběh budou mít oslavy 80let fotbalu v Kunštátu?

Program bude následující:
od 9:00 - 12:30 turnaj mládeže
12:30 - 13:30 doprovodný program - vystoupení kynologického klubu, předání pohárů a ocenění ml. a st. přípravky - přeborníci OFS
13:30- 15:00 utkání Kunštát - výběr OFS Blansko
15:00 - 16:00 doprovodný program - předání čestných uznání a  pamětních listů, taneční vystoupení
16:00 - 18:00 Výběr hvězd - Kunštátské legendy
18:00 -  ....... volná zábava, autogramiáda

 

Vydáváte k výročí almanach kunštátského fotbalu?

V roce 2009 vydal Kunštát knihu Sportovní střípky 1898-2009 kde byla velice obsáhlá část, která byla věnována fotbalu jako hlavnímu kunštátskému sportu. Tato knížka je nadále v prodeji, takže my vytiskneme pouze obsáhlejší program, kde navážeme na tuto publikaci.

 

Kolik má FK Kunštát aktuálně členů?

V současné době máme 150 aktivních členů registrovaných ve FAČR.

 

Kdo z kunštátských odchovanců to dotáhl ve fotbale nejdál?

V minulosti to byl Rudolf Tandler, který byl obávaným střelcem a se Zbrojovkou Brno se stal v sezoně 1978 mistrem ČSSR v dorostenecké kategorii, později hrál za Prostějov (trenér Karel Brückner ) a následně dlouhá léta v II. lize za Bohumín. Našim odchovancem je také Honza Doležel, který několikrát nakoukl do reprezentace ČSR do 17let. V Kunštátě dlouhá léta působil skvělý člověk a kamarád Miroslav Uvízl, bývalý hráč Zbrojovky a Sparty Praha spolu s bývalým hráčem Královopolské strojírny Ing. Milanem Klímou.

 

Pokud se dá určit, jaký rok byl nejslavnější v historii kunštátské kopané?

Přelomem pro Kunštát se stal rok 1981, kdy se tým pod vedením trenéra a mažera Jana Koďouska poprvé  probojoval do krajských soutěží a zde působí bez přestávky dodnes. V sezonách 1997/1998  a 1999/2000-2003 hrál náš tým župní přebor.

Ke sportovním úspěchům patří i zázemí .Kunštát má od roku 2004 nové kabiny a od loňského roku novou zastřešenou  tribunu ,která se svým řešením zcela vymyká obvyklým stavbám tohoto určení.Kunštátský areál s výhledem na okolní lesy a zámek patří jistě k nejhezčím v kraji.

 

 

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz