39.7%
Tišnov 25
39.7%

Zbrojovka prohrála v Jablonci

Bez bodu a opět bez vstřelené branky se vraceli fotbalisté Zbrojovky Brno z Jablonce. V úvodním kole Synot ligy prohráli 0:2.

Brno naposledy skórovalo na Střelnici v Jablonci 13. května 2007, kdy brankou Luďka Zelenky z 23. minuty vyhrálo 1:0. Od té doby se šestkát za sebou gólově neprosadilo. A po sobotním vzájemném měření sil čeká dál. Nulu tentokrát vychytal Vlastimil Hrubý. Do loňska gólman Znojma a v mládežnických kategoriích také Zbrojovky.

Nudná první půle přinesla jeden světlý moment. V 37. minutě dostal na levé straně dostal prostoru Čížek, navedl si míč na pravou a z dvaceti metrů vymetl šibenici Hladkého branky. Po změně stran mohli domácí, kteří nastoupili bez největší letní posily Tomáše Hübschmana, výsledek pojistit. Na Hladkého se sami řítili nejprve Doležal a poté Čížek, brněnský brankář jejich šance zneškodnil. A tak mohlo udeřit Brno. Po centru Hyčky zůstal na zadní tyči volný Pašek, hlavou ale trefil jen břevno. V závěru pojistil domácím tři body Pospíšil, který zužitkoval samostatný únik po Junově přihrávce.