Koho favorizujete na vítěze letošního ročníku KP?
15.6%
Do boje o vítězství se zapojí ještě někdo jiný 11
34.4%

První výhra. Zbrojovka porazila Hradec

Zlepšený výkon ve druhém poločase, dvě trefy z rohových kopů a závěrečná tečka Miroslava Markoviče. To byl sobotní zápas Zbrojovky Brno ve druhém kole Synot ligy proti Hradci Králové, po kterém slavila první sezónní výhru.

Všechny branky padly až ve druhé pětačtyřicetiminutovce. V té první dělal domácí obraně velké problémy rychlonohý Halilovič, naštěstí pro Zbrojovku ale neřešil finální fázi optimálně, proto mohl na druhé straně otevřít skóre Hyčka. Jeho hlavička po Paškově centru však orazila břevno.

Na úvodní gól čekalo přes čtyři tisíce diváků do 63. minuty. Po sedmém rohu, předchozích šest zahrával Zavadil, Sýkory si na míč naskočil ve velkém čtverci Schuster a bylo to 1:0. Velkou šanci na vyrovnání měl v 68. minutě Kulič, gólman Hladký ale stačil míč mířící do sítě na brankové čáře vyrazit. V 77. minutě udeřila Zbrojovka znovu z rohu. Po Sýkorově centru se na zadní tyči prosadil Jugas. V 89. minutě ještě navýšil skóre po centru Zavadila hlavičkující Markovič.