Ratíškovice 4
40%
Hroznová Lhota 1
10%

Rosice-Znojmo 1:3, Slovan v závěru bojoval o penalty, třetí gól dostal v nastavení

Jihomoravské derby v rámci 2. kola Poháru České pošty skončilo vítězstvím favorizovaného Znojma, které vyhrálo v Rosicích 3:1. Druholigový celek si vypracoval dvoubrankový náskok v první půlhodině, kdy se trefili Odehnal a Kovačič. Domácí tým mohl snížit z penalty, tu ale Živný neproměnil. Kontakt přinesla až hlavička Hušky dvacet minut před koncem. V závěrečném tlaku se Slovanu vyrovnat a vybojovat penalty nepovedlo. Naopak z rychlého protiútoku přidal třetí znojemský gól Lacko.

Pohár České pošty - 2. kolo

FC Slovan Rosice - 1.SC Znojmo FK 1:3 (0:2)

Branky: 68. Huška - 5. Odehnal, 29. Kovačič, 90.+2 Lacko
Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Antoníček. ŽK: 63. Polák, 86. Malata, 89. Huška - 67. Ledecký, 77. Okleštěk, 88. Žondra. Diváků: 380
Rosice: Balčirák - Havlásek (71. Selinger), Huška, Polák, Oprchal (83. Foral) - Pšikal (63. Těžký), Lang, Michna, Chlup - Malata, Živný

Znojmo: Andrejko - Hříbek, Hudec, Odehnal, Hrazdílek - Lacko, Okleštěk (90. Yonov), Kovačič (61. Buchta) - Helísek (83. Stáňa), Žondra, Ledecký

Hosté se ujali vedení již ve 4. minutě, když Balčirákovi vypadl z rukou lehký Oklešťkův centr a Odehnal z bezprostřední blízkosti dorazil míč do branky - 0:1. Rosičtí mohli srovnat v 18. minutě, kdy Živný obešel hostujícího brankáře, jeho následnou přihrávku na Hušku ale na poslední chvíli odvrátil Lacko. Ještě větší příležitost k vyrovnání měli domácí ve 24. minutě, kdy se Malata šikovně zbavil Odehnala, tváří v tvář Andrejkovi ale těsně minul pravou tyč jeho branky.

Co se nepovedlo domácím, povedlo se hostům, když ve 29. minutě přihrál Žondra na hranici šestnáctky Kovačićovi a ten přízemní střelou zvýšil na rozdíl dvou branek - 0:2. Zpět do hry se Rosice mohly vrátit ve 35. minutě, kdy byl po faulu na pronikajícího Malatu nařízen pokutový kop. K míči se postavil Živný, jeho pokus ale Andrejko zneškodnil. V závěru první půle se do nebezpečné příležitosti dostal znojemský Kovačić, Balčirák ale jeho střelu vyrazil. Přesto to byli hosté, kdo odcházel v poločase do kabin spokojenější.

Druhá půle začala daleko opatrněji než ta první. V první vážnější příležitosti se ocitl v 55. minutě Živný, který z 25ti metrů vyzkoušel Andrejkovu pozornost. V 60. minutě se do velké šance dostal znojemský Helísek, který postupoval sám na Balčiráka, domácí branku ale o kousek minul. Domácí se dočkali snížení v 68. minutě, kdy Michnův centr dostal za Andrejkova záda hlavou Huška - 1:2.

Kontaktní branka vlila hráčům Slovanu krev do žil a ti postupně získávali více ze hry. Nejblíže k vyrovnání byl opět Huška, který v 88. minutě patičkou tečoval Michnovu střelu do protipohybu Andrejka, hostující brankář ale přeci jen konečky prstů dokázal vyrazit míč na roh. Znojmo pečetilo svoji výhru v nastaveném čase, kdy se do otevřené obrany dostal Lacko a chladnokrevně uzavřel skóre zápasu - 1:3.

Připravil: klub Slovan Rosice