Koho favorizujete na vítěze letošního ročníku KP?
15.6%
Do boje o vítězství se zapojí ještě někdo jiný 11
34.4%

Brno neproměnilo v Ostravě šance a vlastním gólem prohrálo

Zbrojovka Brno prohrála v pátém kole Synot ligy v Ostravě 0:1. Sotva průměrný zápas rozhodla situace ze 20. minuty. V rohu šestnáctky prohrál Zavadil souboj s Kukecem a následný centr domácího záložníka si na přední tyči nešťastně srazil do vlastní branky Jugas.

Dvaadvacetiletý obránce nesehrál dobrý zápas. Ten pro něj navíc skončil už po 60 minutách. Před šestnáctkou fauloval unikajícího Greguše a po červené kartě musel předčasně pod sprchy. Jeho vyloučení ale paradoxně Zbrojovce pomohlo.

Už při rozehrávce trestňáku z nebezpečné vzdálenosti nabídli domácí Brnu málo vídaný brejk. Kukec stoupl na míč, Baníkovci ale dál se zahráním standardky váhali, a tak se míče chopil Malík a hosté šli do přečíslení 4 na 2, které ale nevyřešili ideálně. Vávra nastřelil tyč z ofsajdové pozice.

Ač v oslabení, bylo Brno lepší a daleko nebezpečnější. Jenže vyhořelo v koncovce. Ze tří vyložených šancí ani jednou netrefilo prostor mezi třemi tyčemi. Kousek vedle horního rohu střílel ze šestnáctky nehlídaný Buchta. Pašek zase hlavičkoval za malým vápnem nad. A "mířidla nesešteloval" ani ve vynikající pozici uvnitř šestnáctky Mezlík.

Synot liga - 5. kolo

Baník Ostrava – Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 20. vlastní Jugas
Rozhodčí: Jílek - Paták, Kříž. ŽK: Byrtus, Mensah - Zavadil. ČK: 60. Jugas (Brno). Diváků: 4091
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer - Mensah, Greguš - Kukec (87. Petrus), Lindpere (70. Šichor), Štěpán - De Azevedo (77. Byrtus)
Brno: Hladký - Hyčka (46. Malík), Košťál, Jugas - Buchta, Kaščák, Zavadil, Fischer (79. Mezlík) - Vávra, Markovič (46. Pašek), Sýkora