Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
26.9%
někoho jiného 26
10.4%

Kyjov vyhrál v Bzenci a dál stoupá tabulkou

Šlágr 10. kola krajského přeboru Bzenec - Kyjov vyšel hostujícímu týmu. Svěřenci trenéra Chaloupky zvítězili 2:0 a na Slovan ztrácejí po třetí výhře za sebou už jen dva body, na vedoucí Vracov, který má ale nedělní duel v Moravském Krumlově k dobru, jim schází ještě o jeden bod víc.

Okresní derby rozhodl vítěznou brankou po hodině hry střídající Horňák. "Brance předcházel faul na brankáře Pelíška," čílil se trenér Bzence Libor Škodík. Za tři minuty navíc přišel druhý tým přeboru o vyloučeného Linharta. "Hostující Rezek plivl do obličeje Hrotkovi, Linhart neudržel nervy a za oplácení byl vyloučen. Respektive rozhodčí to posoudil jednostranně a vyloučil jen Linharta," přidal svůj pohled na vyloučení Škodík a k rozhodčím přidal ještě jednu poznámku. "Jsem zklamaný, že na takové derby utkání pošlou tak slabé rozhodčí." Druhou branku Kyjova přidal čtvrthodiny před koncem Kučera.

Na třetí příčku tabulky se posunulo Blansko. To se překvapivě nadřelo na výhru nad posledním Zbýšovem. Kapitán Bubeníček sice nastřelil už v první minutě břevno, ale na branku si museli domácí fanoušci počkat až do 68. minuty, ve které se po Kolářově centru hlavou prosadil Martin Sehnal a vstřelil šestou branku v sezoně.

Ráječko odváží bod z Novosedel za bezbrankovou remízu. "V prvním poločase jsme si vypracovali několik šancí, ale branku jsme nedali. Po změně stran se Ráječko zlepšilo a mělo více ze hry. Skončilo to zaslouženou remízou," glosoval trenér Novosedel Bohdan Ryšavý. Ráječku se nepodařilo skórovat už ve čtvrtém utkání za sebou.

Poprvé venku vyhrál Rajhrad. Na půdě dalšího nováčka Podivína 3:0. O první branku se v 29. minutě postaral po akci Kouřila s Kalvodou Neuhýbel. V 68. minutě přidal druhý gól z brejku Polák a třetí přidal v 76. minutě Kalvoda.

V posledním sobotním zápase remizovaly Boskovice s Ivančicemi 1:1. Domácí tým poslal do vedení v 27. minutě Jan Horák, zasloužený bod zařídil hostům v 83. minutě Černý.