12.5%
někdo jiný 3
37.5%

Ženský fotbal: Kunštát prohrál v Ocmanicích

V neděli čekalo MSDŽ skupinu D utkání prvních dvou týmů tabulku. Aktuálně druhé Ocmanice, které jsou posledním vítězem této soutěže, přivítaly do té doby naplno bodující ženy z Kunštátu. Oba soupeři očekávali těžké utkání, kterému nepřidal ani pohled na hrací plochu.

Utkání začalo pro Kunštát katastrofickým scénářem, kdy v rozmezí 20 minut dostal jeho ženský tým 3 rychlé góly a víceméně bylo po zápase. Rychlé a technicky vybavené útočnice Ocmanic si s nimi velice snadno poradily. Kunštátská záloha vůbec nefungovala a vše zůstávalo jen na jeho bránících hráčkách, které pod tlakem dělaly chyby. Hned v 1. minutě kopala domácí Mejzlíková roh, po kterém se k ní míč vrátil. Následný druhý centr si pohotově zpracovala na malém vápně Lišková a prostřelila Vlachovou - 1:0. V 6. minutě se protlačila do vápna Hrabaňová a z úhlu tvrdou ranou propálila Vlachovou podruhé - 2:0. V 17. minutě se ke slovu dostala opět Hrabaňová. Vyhrála souboj se stopérkou Kunštátu a v samostatném nájezdu na Vlachovou chytře zamířila podél ní k tyčce - 3:0.  „Jednu chvíli jsem myslel, že jsem jak v Jiříkově vidění" řekl o začátku zápasu kunštátský trenér Lukáš Mareček. Až po třetím obdrženém gólu se jeho svěřenkyně trošku vzpamatovaly a i na hře to bylo vidět. Do konce první půle se pak hra soustředila víceméně uprostřed hřiště. Hostující hráčky se dostaly ke slovu až okolo třicáté minuty, ale ani jedna z jejich výraznějších střel na stavu nic nezměnila.

Do druhé půle nastoupily holky z Kunštátu v lepším světle. Hra se odehrávala nadále ve středu hřiště. Domácí hráčky špatně vyřešily několik přečíslení hostující obrany, když si další změnu skóre znemožnily nepřesnými přihrávkami. Hráčky Kunštátu se do šancí nedostávaly. Jednu nebezpečnou střelu zpoza vápna vyrazila Netrdová mimo branku, ale více brankových příležitostí z kunštátské strany vidět nebylo. Holkám z Ocmanic postupem času trošku docházela fyzička, ale to samé se projevilo i na straně hostí. Kraje zálohy Kunštátu vůbec nestíhaly a znovu to zůstávalo na obraně. 20 minut před koncem se zranily dvě hostující hráčky a tím pádem pro Kunštát myšlenka na zvrat zápasu skončila a už se jen dohrávalo. Nakonec se začala mračit obloha a spouštěl se déšť. Za rozhodnutého stavu se čekalo na ukončující hvizd rozhodčího. Což se také po dovršení hracího času stalo.

Divize D - skupina D

Ocmanice – FK Kunštát 3:0 (3:0)
Branky:
6. a 17. Hrabaňová, 1. Lišková

Kunštát: Vlachová - Sokolová, Staňková, Havlová, Hubená - Horáková, Braunšlegerová, Navrátilová, Rotroeklová (45. Popelková) - Blahová, Čechová

Lukáš Mareček, trenér FK Kunštát: „Do příštích zápasů budeme muset zlepšit dostupování hráčů, lepší kombinaci, pořádně zakončení a hlavně fyzičku. Doufám, že soupěři ze Studence nenecháme nic zadarmo.“