Menu

Anketa

Kdo podle vás vyhraje KP?
Celkem hlasů: 8
Boskovice 1
12.5%
Mutěnice 0
0%
Start Brno 3
37.5%
Sparta Brno 1
12.5%
někdo jiný 3
37.5%

Galerie

TOPlist

Ženský fotbal: Zbrojovačky přivezly z hřiště Baníku Ostrava remízu

Brněnský tým se musel v utkání s děvčaty z Baníku Ostrava obejít bez hráček zraněných v minulém utkání s Hodonínem. I přes remízu si jejich náhradnice s utkáním poradily velmi dobře. Brněnské hráčky se z tohoto zápasu musí poučit a v dalším se zbytečných chyb vyvarovat. Další víkend je totiž čeká derby s Lokomotivou.

 

Pěkným, teplým a slunečným počasím přivítaly Zbrojovačky holky z Baníku v příjemném areálu fotbalového hřiště Darkovicích. Bohužel hřiště už tak kvalitní a příjemné nebylo.

 

Zápas začal z brněnského pohledu velmi dobře. Nejprve rozhodčí neuznal branku Brna po faulu na gólmanku po rohu a střele Ivy Veselé do břevna. Při druhém rohu to ve vápně „Baněk“ hořelo opět, ale Katku Kukučová svou příležitost řešila špatně a gólmanku neprostřelila. Další šanci měly hostující hráčky po trestném kopu Kamily Veselé, ale míč skončil těsně vedle tyče. Minuta třináctá už přinesla brankovou radost. Exekutorkou třetího brněnského rohu byla Iva Veselá. Míč se dostal k Janě Souškové a ta nekompromisně zakončila – 0:1.

 

Po brance brňačky i nadále útočily, vytvářely si šance, ale ani Štefánikové a ani Kamile Veselé nebyla souzena branková radost.
Ve druhé minutě nastavení se už zřejmě Zbrojovačky viděly v kabinách. Kopaly sice roh, ale přišel rychlý protiútok domácích, který nedokázaly přerušit či zastavit. Najvarová se dostala do zakončení, které velmi dobrým zákrokem zlikvidovala brankářka Havrdová, ale jí vyražený míč si opět našla Najvarová a dokázala jej dopravit do sítě – 1:1. Nutno říct, že toto byla jediná vážná šance ostravských hráček. Do jiného vážnějšího zakončení hostující tým domácí v první půlce nepustil a jak se ukázalo později, ani v půlce druhé.

 

V té si Zbrojovačky vytvořily další šance, opět hrozily z rohů, ale dvě dobré šance od Štefánikové a Kamily Veselé nebyly zužitkovány.

Druhá pětačtyřicetiminutovka byla v mírné režii Baníku, ale jejich kombinační akce končily u hostující šestnáctky. Další branku ani jeden z týmů už nepřidal, a tak se na nerozhodném výsledku už nic nezměnilo. Hostující tým může mrzet množství nezužitkovaných brankových šancí. Pro Baník je bod dobrý, i když asi taky myslel na body tři, ale podle obrazu hry by výhra byla velmi nespravedlivá.

 

MORAVSKÁ FOTBALOVÁ LIGA ŽEN (II.liga – Morava)

FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky:
45.+2 Najvarová - 13. Soušková
ŽK: Krzikalová – Krištofová

Brno: Havrdová - Králíková, Kukučová, Veselá K., Tanenbergerová (57.Kratochvílová) - Krištofová, Štefániková (72.Hanzlová), Šimková (60.Strouhalová), Soušková - Veselá I., Chrenková

 

 

Připravil: Zbrojovka Brno, Honza Sadílek

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz