36.8%
NE 24
63.2%

Blansko - Rosice 1:1, domácí remizovali už pošesté, Slovan popáté

Jihomoravské derby Blansko - Rosice v rámci 12. hraného kola divize D skončilo nerozhodně 1:1. Hostující tým vedl brankou Michny, v 70. minutě srovnal Jukl. Blansko hrálo nerozhodně už pošesté v sezoně - žádný z týmů v soutěži nemá na kontě víc remíz. Rosice hrály se smírem popáté.

Divize D - 11. kolo (12. hrané)

FK Blansko - FC Slovan Rosice 1:1 (0:1)

Branky: 70. Jukl - 21. Michna

Rozhodčí: Mikula - Hanák, Nejezchleb. ŽK: 55. Jukl, 76. Šíp - 80. Michna. Diváků: 270

Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Čoupek (69. Buchta) - M. Zouhar, T. Zouhar, Nečas, Levai - Ullmann (46. Trtílek), Jukl. Trenér: Ludevít Grmela

Rosice: Balčirák - Chlup, Polák, Huška, Vítámvás - Michna (83. Oprchal), Lang, Selinger (78. Těžký), Havlásek (90. Táborský), Pšikal - Živný. Trenér: Pavel Fukan

Souboj týmů, které v tabulce před utkáním dělil jeden a bod a jedno místo, se v prvním poločase až na malé výjimky odehrával v režii hostujícího Slovanu. V 18. min. se ve slibné pozici ocitl ex-ligový obránce Zbrojovky Živný, který se pokoušel přehodit Jurana, jeho lob však byl příliš nízký a domácí brankář si tak míč pohodlně sebral. Do vedení šli Rosičtí ve 21. min. po rohovém kopu domácích, když využili rozhozené obrany, do které pronikl Lukáš Michna a i přes předchozí dobrý obranný zákrok Šplíchala napodruhé překonal brankáře Jurana - 0:1. Do přestávky měli hosté několik slibných náznaků, ale měli buď vychýlenou mušku, nebo jejich akce končily ofsajdovým postavením.

Po přestávce se výkon Blanska zlepšil. Ve 49. min. se po rohu Jukla a prodloužení Šípa ocitl v šanci zkušený Čoupek, ale na Balčiráka nevyzrál. Na druhé straně hlavičkoval v 51. min. také po rohu, který rozehrál Michna, do břevna domácí branky Havlásek. V 61. min. tentýž hráč vyslal do vápna Chlupa, proti němuž však dobře zakročil vyběhnuvší Juran. V 70. min. hostující Selinger chtěl uklidnit hru svého mužstva malou domů, zpětnou přihrávkou však 10 metrů za hostujícími beky našel osamoceného bývalého spoluhráče Davida Jukla, který chladnokrevně překonal Balčiráka - 1:1.

Vyrovnávací branka vlila domácím čerstvou krev do žil a a ti soupeře se čtyřmi ex-ligisty ze Zbrojovky Michnou, Polákem, Huškou a Živným v sestavě přehrávali. V 73. min. vyrazil Balčirák nad břevno ránu Jukla z trestného kopu ze vzdálenosti 30 metrů. Za necelou minutu pak po centru Levaie zblokoval v poslední chvíli střelu Trtílka pozorný Havlásek. Klíčový moment utkání přišel v 84. minutě. Levaie se dobře uvolnil před pokutovým územím, jeho střelu Balčirák pouze ztlumil, do odkryté branky se chystal dorážet dobíhající Trtílek, ale hostující brankář mrštným zákrokem stihl míč u levé tyče odpravit do bezpečí a dobíhající Huška pak ještě domácí útočníka narazil při obranném zákroku na tyč. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějšího zranění. V 88. min. se po dlouhém pasu Levaie nepodařilo míč ve vápně trefit M. Zouharovi, poté hostující brankář míč před dobíhajícím Trtílkem však pokryl. Blansko si tak zapsalo na své konto již šestou remízu v sezóně, což je nejvíce z celé divize.

Ludevít Grmela, FK Blansko: „Bohužel se budu opakovat, ale branku jsme opět obdrželi po naší hrubé chybě, když jsme po našem rohu špatně vyřešili vzniklou situaci. Neustále tak musíme dohánět náskok soupeře. Druhý poločas se nám nepříznivý vývoj utkání podařilo zvrátit. Po vyrovnávací brance jsme si vytvořili šance a už to byl fotbal, na který diváci chtějí chodit, což se o prvním poločase určitě říci nedá. Nakonec jsme při šanci Jana Trtílka byli velmi blízko třem bodům, ale za celkový průběh utkání je remíza zasloužená. Cením si toho, že jsme v závěru soupeře s čtyřmi bývalými ligovými hráči v sestavě dokázali zatlačit."

Připravil: Boris Hasa