39.7%
Tišnov 25
39.7%

Mutěnice - Napajedla 0:0, Horecký s Krajčou vychytali nulu

Mutěnice zůstávají nejlepším jihomoravským týmem v divizi D. Nováček soutěže ve 12. hraném kole remizoval s posledními Napajedly 0:0 a v tabulce je s 19 body na sedmé pozici.

Divize D - 11. kolo (12. hrané)

FK Mutěnice - TJ Fatra Slavia Napajedla 0:0
Diváků:
230

Mutěnice: Horecký - Trávník, Chromeček, Kupčík, Lamáček (67. Vydařilý) - Holešinský, Koplík, Benešovský, Závorka (75. Bíza) - Koštuřík, Čepil (90. Varmuža)

Napajedla: Krajča - Pantálek, Kostka, Žáček, Bejtkovský - Havránek (68. Habanec), Zavadil (8. Beránek), Huťka, Kovář (89. Borusík) - Kaštánek, Večeřa

Hosté zřejmě povzbuzeni vítězstvím nad Hodonínem rozhodně nepůsobili dojmem posledního mužstva tabulky. Od začátku byli velmi nepříjemní svou důraznou a bojovnou hrou, navíc byli oproti domácím v průměru o 3 roky starší a zkušenosti se projevovaly zejména v častých osobních soubojích. Hosty nerozhodila ani nešťastná srážka Zavadila se spoluhráčem Bejtkovským, po které se 4 minuty nehrálo, ale hlavně Zavadil musel střídat a skončil se zlomeným nosem v nemocnici.

Přesto se do první šance dostali domácí, kteří nastoupili bez zraněného špílmachra Hromka. V 11. minutě posílal střílený centr do vápna Trávník a obránce hostí míč tečoval na levou tyč! Poté ale ukázali své přednosti hosté. Ve 14. a 17. minutě se totiž po ideálních centrech z obou stran dostali na malém vápně domácích k hlavičce Kaštánek a Beránek, ale oba naštěstí pro domácí branku přestřelili!

Ve 30. minutě míč ideálně netrefil při odkopu mutěnický brankář Horecký, ale svou chybu včasným vyběhnutím proti Kaštánkovi napravil. V závěrečné čtvrthodině první půle se přece jen domácí vzbudili. V 31. minutě předvedli pěknou kombinační akci Koštuřík s Holešinským, ale Čepil v dobré příležitosti mířil těsně vedle. Poté domácí ostřelovali branku hájenou jistým Krajčou ze střední vzdálenosti, nejnebezpečnější byla střela Trávníka z levé strany, která ale mezi tři tyče nezamířila.

Ve 2. půli se jako první do dobré šance dostali hosté. Po rychlém brejku v 50. minutě se před Horeckého dostal Večeřa, ale Horecký rychlým vyběhnutím a zákrokem nohou domácí podržel! V 60. minutě se naopak mohli radovat domácí, ale po rohu Koplíka hlavičkoval v ideální pozici Trávník znovu těsně nad branku! V 67. minutě hráli díky zranění Lamáčka domácí chvilku o deseti, ale to jim nezabránilo zaútočit a po pěkné akci Čepila střílel těsně mimo Holešinský.

Hosté ale byli pořád nebezpeční a hrozili z rychlých protiútoků. V 76. minutě si jeden z mnoha faulů před pokutovým územím vynutil dlouhán Kaštánek (ročník 1976!). Následný přímý kop zatočil Žáček jen těsně mimo Horeckého branku. V 83. minutě po nedorozumění mutěnických stoperů běžel sám na Horeckého Kaštánek, ale ten proti němu znovu výtečně zasáhl! Předtím ale už byl v dobré šanci po závaru v šestnáctce Bíza, ale znovu přestřelil, podobně jako Holešinský v minutě 84. Když v síti neskončila ani tečovaná hlavička Čepila po dalším rohu Koplíka, rozešli se oba soupeři smírně. Vzhledem k průběhu utkání je asi remíza zasloužená, i když hosté možná měli šance o chloupek vyloženější. Ale oba zkušení brankáři, jak mutěnický Horecký, tak napajedelský Krajča, předvedli velmi dobé výkony a po zásluze se se dočkali vychytané nuly.

Připravil: Petr Blaha