50%
někdo jiný 0
0%

Ženský fotbal: Vlkoš porazil Kotvrdovice a je po podzimu v divizi C druhý

S cílem napravit si reputaci po drtivé porážce minulý týden v brněnských Medlánkách nastupovala vlkošská děvčata na domácím hřišti proti Kotvrdovicím k poslednímu zápasu podzimní části sezony. Kotvrdovice, které momentálně okupují třetí místo divizní tabulky, přijely do Vlkoše se 13 hráčkami. Ani jeden z týmů to tak neměl před utkáním nijak jednoduché.

Gólový účet otevřela domácí Mezihoráková, která z hranice šestnáctky prostřelila chumel hráček před sebou včetně bezmocné gólmanky hostí – 1:0. Na další branky se čekalo až do třicáté minuty, kdy se v rozmezí dvou minut trefila dvakrát Lokajová – 2:0, 3:0 a prakticky tak rozhodla o vítězi tohoto duelu. Krátce po změně stran se vyražený míč dostává k Aujeské, která do prázdné branky dává na 4:0. Hosté z ojedinělé akce dalekonosnou střelou pod břevno snižují Pliskovou – 4:1. Konečné slovo má domácí Sokol, kdy na konečných 5:1 upravuje Novosadová.

Hosté zlobili pouze v úvodní dvacetiminutovce, kdy ve středu hřiště dobře operovala často příliš nehlídaná hostující kapitánka zakládající většinu útočných akcí hráček z Kotvrdovic.

„Dnešní cíl se povedl – domácí holky vyhrály 7. zápas z osmi. Diváci viděli pěkný kombinační fotbal, o který se snažily oba týmy. Navíc ve všech zápasech podzimu nastupovaly do zápasů mladé perspektivní hráčky týmu, takže doufáme, že jarní část soutěže, kterou začínáme předehrávkou příští sobotu, budou naše fotbalistky minimálně stejně úspěšné“ – hodnotí podzim vedoucí týmu Josef Novosad.