50%
někdo jiný 0
0%

Ženský fotbal: Zbrojovka přehrála Horní Heršpice

Brněnské derby vždycky stojí za to. Hraje se dobrý fotbal, zápas má náboj a emoce. Tentokrát mělo toto utkání i další náboj. Zbrojovku na prvním místě MFLŽ dělil od druhých Horních Heršpic jen jediný bod. V neděli odpoledne se tedy v Rosicích hrálo nejen o vládkyně Brna, ale i o nejlepší tým nejvyšší soutěže na Moravě.

Hostující hráčky začaly náporem, ale šance byly na straně Zbrojovky. Špičková ovšem ve dvou příležitostech minula bránu Lapešové. Pak se dostaly ke slovu i Heršpice, ale i tentokrát chyběla přesnost. V další šanci Zbrojovky se ocitla Chrenková, ale její střelu na první tyč Lapešová zlikvidovala.

Ve 14. minutě hledala některou ze svých spoluhráček ve vápně centrem Kučerová, míč obrana Lokomotivy odvrátila, ale pouze k Šimkové, která nekompromisně zavěsila a konečně si mohla připsat svou první branku za Zbrojovku v MFLŽ – 1:0.

Vyrovnat mohla Holcmannová, ale její hlavička v dobré pozici skončila mimo bránu. Brněnská Kučerová to zkoušela z dálky, ale s jejím přesným pokusem si Lapešová poradila. Aktivní Holcmannová to zkoušela z dálky také, ale bránu Havrdové minula. V závěru poločasu se do zakončení na hranici vápna dostala opět Kučerová, ale její pokus na zadní tyč skončil těsně v autu.

Jestliže byly hostující hráčky v první půlce o krapek lepší v kombinaci, tak v půlce druhé byla hra vyrovnanější. Do velké šance se v 56. minutě dostala brněnská Tomešová, která hrála moc dobrý zápas, ale její zakončení samostatné akce bylo zbrklé a také nepřesné.
V 61.minutě byla 20 metrů od brány faulována Soušková. Míč si postavila Špičková a trefila přesně pravý dolní růžek brány Heršpic – 2:0.

V závěru se krásnou střelou prezentovala Štefániková a po ní to ještě zkoušela Špičková, ale ta už svou brankovou porci na tento zápas měla vybranou. Diváci, kterých bylo kolem šedesáti, mohli vidět pěkný a bojovný fotbal, dobré kombinační akce a spoustu šancí, hlavně ze strany Zbrojovky. Lokomotiva chtěla hrát fotbal a taky ho hrála, avšak jejich kombinační hra končila na šestnáctce, kde je zastavovala obrana Zbrojovky v čele s Tanenbergerovou.