36.8%
NE 24
63.2%

Rosice porazily Velkou Bíteš. Rozhodly ve druhém poločase

Rosice vedou divizi D. Po 5. kole mají na kontě plný počet bodů. Stejně jako Hodonín, který má ale horší skóre. V novém ročníku zatím gólman Slovanu Jan Zádrapa neinkasoval. V posledním duelu porazily Rosice Velkou Bíteš 4:0. Všechny góly daly ve druhém poločase.

Divize D - 5. kolo

FC Slovan Rosice – FC Spartak Velká Bíteš  4:0 (0:0)
Branky: 50. Vítámvás, 71. Novotný, 81. Selinger, 85. Malata (PK)
ŽK: 73. Novotný, 81. Selinger – 25. Horký, 78. Střecha, 84. Rozum
ČK: 61. Nekuda (Bít)
Rozhodčí: Machač – Nejezchleb, Rosický
Delegát: Bobek
Diváci: 260
Rosice: Zádrapa – Kršák, Havlásek, Drbal, Vítámvás (74. Hibš) – Kugler, Šíp – Foral (63. Vaněk), Selinger, Novotný (79. Ovčačík) – Malata (K)
Bíteš: Pokorný – Kopáček, Střecha (K), Kerber, Horký (65. Mrňa) – Ivančík (58. Rozum), Chlup, Nekuda, Valsa, Pokorný – Cícha (80. Antoš)

Páté utkání nového soutěžního ročníku, pátá výhra a popáté bez obdržené branky. To je bilance Slovanu Rosice po sobotním derby s Velkou Bíteší, kterou hlavně díky výbornému výkonu ve druhém poločase porazil 4:0.

Úvod utkání stejně jako celý první poločas nenabídl divákům příliš pohledný fotbal. První a asi největší šanci utkání si vytvořili hosté, když v 15. minutě napřáhl z dálky Kopáček a jeho střela se otřela o levou tyč Zádrapovy branky. Domácí poprvé zahrozili až ve 33. minutě, kdy Malata z přímého kopu těsně minul hostující branku. Ve 35. minutě nejprve Zádrapa kryl tvrdou střelu Cíchy a následně na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Malata, opět však mimo tři tyče.

Druhý poločas už nabídl mnohem hezčí fotbalovou podívanou. V 50. minutě vyslal Novotný přesnou přihrávku za obranu Bíteše, kam si naběhl Vítámvás a střelou podél Pokorného otevřel skóre zápasu - 1:0. V 59. minutě předvedl hostující brankář výborný zákrok proti Malatově střele z přímého kopu. O minutu později předvedl další povedenou individuální akci Novotný a při samostatném úniku ho zezadu fauloval Nekuda, zacož byl následně vyloučen. Od této chvíle se na branku Bíteše valil jeden útok za druhým. V 65. minutě našel Šíp ve vápně střídajícího Vaňka, ten však pálil vedle. Stejně skončil i hlavičkový pokus Kršáka z 68. minuty. V 70. minutě utekl po pravé straně Novotný, míč naservíroval na malé vápno Vítámvásovi a ten ve vyložené pozici trefil pouze ležícího brankáře. Minutu na to už se ale Slovan dočkal. Šíp našel přesným centrem Novotného, který trefil míč hlavou ke vzdálenější tyči - 2:0. V 81. minutě se na velkém vápně hostí šikovně uvolnil Selinger a technickou střelou do pravého horního rohu zvýšil na 3:0. V 83. minutě zahrozili také hosté, tvrdou střelu Rozuma ale Zádrapa vyrazil. V 85. minutě byl v hostujícím vápně sražen Ovčačík a z nařízeného pokutového kopu uzavřel Malata gólový účet zápasu - 4:0.

Autor: Petr Čejka