Koho favorizujete na vítěze letošního ročníku KP?
15.6%
Do boje o vítězství se zapojí ještě někdo jiný 11
34.4%

Ivančice zdolaly Ráječko, Rousínov odvezl všechny body z Novosedel

Na dně tabulky krajského přeboru zůstávají Sparta Brno a Novosedly. Oba kluby nasbíraly na podzim zatím jen 9 bodů. Další nepřidaly ani v předposledním zápase letošního roku. Sparta prohrála v brněnském derby s Bystrcí 0:3 a Novosedly nestačily na zlepšující se Rousínov.

Tatran získal v posledních čtyřech zápasech 10 bodů, to Novosedly v šesti jen bod a na jaře je čeká tuhý boj o záchranu. Duel týmů z chvostu tabulky rozhodl v 58. minutě čtvrtou podzimní trefou Miroslav Divácký.

Proti Spartě Brno se dvakrát trefil nejlepší střelec soutěže Jan Urban. Bystrcký středopolař přispěl k výrazné výhře 3:0 a ve čtrnácti zápasech nasázel již 17 gólů. Bystrc aktuálně ztrácí bod na vedoucí Tišnov, který má ale nedělní zápas v Moravském Krumlově k dobru.

Ivančice zdolaly Ráječko 2:1 a potvrdily tříbodový export z minulého kola z Tišnova. Hosté v utkání vedli, za domácí ale srovnal Pekáč a v první minutě druhé půle rozhodl Čožík. Ivančický útočník má na dosah významný střelecký milník. Už jen jeden gól mu chybí do mety 100 nastřílených branek v krajském přeboru.

Tři body z venku si odvezly Bučovice. Ve Vojkovicích se jim povedl první poločas, po němž vedly 3:0, domácí už stačili ve druhé půli jen snížit na 1:3.