39.7%
Tišnov 25
39.7%

Moravský Krumlov srazily v Bystrci slepené góly a neproměněné šance

Bystrc zakončila podzimní část krajského přeboru výhrou nad Moravským Krumlovem. Pod Brněnskou přehradou padlo 7 gólů, domácí zvítězili 5:2. Nejlepší hráč podzimní části nejvyšší krajské soutěže Jan Urban si v zápase připsal gól a dvě asistence, útočník Radim Chyla v závěru útočil na hattrick. Za hosty dvakrát skóroval Martin Novák.

MK naposledy v Bystrci prohrál 0:6. Na podobný výsledek to tentokrát vypadalo už po 15 minutách. Dosta vstoupila do zápasu výborně. Po třech rychlých kontrech vedla 3:0. V 5. minutě hostující obraně utekl Chyla, přihrál Urbanovi, jenž zaznamenal již 18. sezónní trefu. 13. minuta a další rychlý kontr, střela Urbana ještě v síti neskončila, ale dorážka Makiše už ano - 2:0. A za další dvě minuty nekompromisně pálil pod břevno Chyla - 3:0.

Vypadalo to, že je po zápase. Jenomže domácí se uspokojili a Krumlov začal hrozit. Do půle ale neproměnil tři vyložené šance. Samostatné nájezdy na brankáře nevyužili Březina a Řezáč a z blízkosti vysoko přestřelil branku Staněk.

Skóre na hostující straně se měnilo až v 68. minutě. Střídající Novák byl na hřišti čtyři minuty, dostal se do úniku, udělal kličku Krafkovi a střelou do opuštěné branky snížil na 1:3. V 77. minutě vyslal do úniku Urban Chylu, který zvýšil na 4:1. Za dvě minuty vyťukali domácí obranu Machotka s Novákem a druhý jmenovaný snížil na 2:4. V závěru hosté otevřeli hru a hráči Dosty měli další šance. Chyla  samostatném úniku neuspěl, zato Matyska už ano a zvýšil na konečných 5:2.

Bystrci patří po podzimu třetí příčka, MK je desátý.