Menu

Anketa

Kdo vyhraje Krajský pohár?
Celkem hlasů: 63
Mikulov 5
7.9%
Ráječko 8
12.7%
Rousínov 25
39.7%
Tišnov 25
39.7%
TOPlist

Střelecký KRÁL na závěr podzimní části KP. Hattrick jsem dal naposledy někdy v přípravce, říká bohunický stoper

Možná tak trochu symbolicky. Střeleckým králem posledního podzimního kola krajského přeboru se stal Marek Král. Střední obránce Bohunic mohl v Bučovicích slavit hattrick. Všechny góly dal hlavou a zařídil svému týmu výhru 3:2. V Tatranu s góly od stoperů počítají. V minulých letech se střelecky výrazně prosazoval dlouhán Píšek. Od něho převzal kapitánskou pásku a vůdčí roli právě Král.

 

Stoper nedává hattrick každý den. Vám už se to z této pozice někdy povedlo?

Není to zrovna typické, aby stoper dával hattrick, natož já (úsměv). Hattrick v soutěžním zápase jsem dal naposledy snad v přípravce, a to jsem ještě hrál v útoku.

 

Překvapilo Vás, kolik jste dostal v pokutovém území Bučovic místa? Ze záznamu to vypadá, jako by s vámi ani nikdo nešel do soubojů...
Ano, zejména při druhém a třetím gólu, jelikož už jsem jeden vstřelil. Nadruhou stranu, když máte takhle výborně kopnuté rohy či standardku, je to vždycky jednodušší a hlavně Bučovice bránily více zónově než osobně, tak šance vstřelit gól byla ještě větší.

 

Jak jinak vypadal poslední podzimní zápas?
Zápas byl hodně náročný, nejen díky špatnému terénu i počasí, ale hlavně jsme věděli, že toho je hodně v sázce. Případná prohra by znamenala, že bychom ztratili kontakt s vrškem tabulky, což by nebyla dobrá vyhlídka do jarní části a ani samotný průběh utkání nám moc nepřispíval. Dvakrát jsme zbytečně prohrávali po našich chybách a nedůrazu. Sice jsme více drželi míč během zápasu, ale nedařilo se nám to přetavit v nějakou větší šanci, naštěstí se nám podařilo vždycky vyrovnat ze standardek a od druhé gólu jsem věřil, že tam vyhrajeme.

 

Přezimujete na páté příčce. Jste s tímto umístěním spokojeni?
Poslední zápas byl pro nás velmi důležitý, mít ztrátu 11 nebo 8 bodů do jara je velký rozdíl. Před sezónou jsme žádné velké očekávání neměli, poté co jsme během léta hodně obměnili a hlavně omladili kádr, a i s tím jak se podzim vyvíjel, je páté místo uspokojující. Ale určitě nás mrzí promarněný zápas v Bosonohách, či domácí ztráty se Spartou nebo Novosedly, což by nás posunulo tabulkou výše. Páte místo, a to jen o skóre, nám dává nadruhou stranu motivaci do zimní přípravy, abychom se dobře nachystali a ještě se poprali s vrškem tabulky.

 

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz