40%
Hroznová Lhota 1
10%

Tišnov promrhal dvougólový náskok a s pohárem se loučí

Tišnovští fotbalisté se loučí s celostátním pohárem stejně jako před rokem v 1. kole. Proti Hulínu vedli 3:1, ve druhé půli ale zápas ztratili. Rozhodující gól inkasovali v nastaveném čase. Do dalšího kola, ve kterém už jsou nasazeny prvoligové týmy, tak postupuje Hulín.

První půlhodina jednoznačně patřila Tišnovu. Ve 2. minutě předložil Švancara míč Bednářovi, který ve vyložené šanci přestřelil. Pak na sebe poprvé upozornil Krejčíř, jenž orazítkoval tvrdou střelou břevno. Matní hosté se poprvé dostali na tišnovskou polovinu v 8. minutě a hned z toho byl vedoucí gól. Na ofsajdové hranici se dostal do úniku Šrom a s přehledem překonal gólmana Kunického.

Domácí se radovali ze srovnání v 19. minutě. Únik a centr Švancary sklepl Duda na Krejčíře, který parádní ranou zpoza šestnáctky dával na 1:1. Tentýž hráč slavil za tři minuty znovu. To zakončoval povedenou akci nové posily Bednáře. Vynikající pasáž divizního nováčka pokračovala a hosté nevěděli, kam dřív skočit. V 23. minutě podruhé zvonilo břevno hostující branky. Po hlavičce Hušky. A když se v 29. minutě dostal do úniku Švancara, přelstil brankáře a míč dovezl až do prázdné branky, vypadalo to na jasnou tišnovskou záležitost.

Favorizovaní hosté začali vyrovnávat hru až po třetí obdržené brance, do šancí se však v první půlce nedostali. A když na druhé straně vychytal Dostál v úniku Dudu, skončila půle 3:1 pro domácí.

Po změně stran držel míč víc Hulín, domácí hráči si ale z nebezpečných brejků vypracovali celou řadu brankových příležitostí, leč většinou vůbec netrefovali prostor mezi třemi tyčemi. Dva samostatné nájezdy neproměnil Švancara, z vyložené pozice přestřelil branku také Bednář, pokus střídajícího Sodomky vyrazil na roh Dostál z těžké pozice se neprosadil ani démon předkola a čtyřgólový kat Rosic Kuldan.

Hosté domácí za neproměňování šancí dokonale potrestali. V 56. minutě snížil na 3:2 po standardce hlavou Otruba a 74. minutě vyrovnal na 3:3 po faulu brankáře Kunického z penalty Motal. Závěrečná desetiminutovka už byla kdo s koho. Nakonec se štěstí přiklonilo k hostům. Po centru z pravé strany se prosadil z blízka hlavou Hradil a rozhodl o postupu hostujícího mužstva.

Tišnov se s pohárem loučí. V jeho střetnutích se ale bylo na co dívat. Ze dvou utkání má skóre 8:8. Za týden se na hřišti na Ostrovci bude hrát další pohárové utkání. V Superpoháru vyzve Tišnov jako vítěz Poháru JmKFS vítěze Poháru Bratislavského fotbalového svazu mužstvo Rovinky.

MOL Cup - 1. kolo

Tišnov - Hulín 3:4 (3:1)

Branky: 19. a 22. Krejčíř, 29. Švancara - 8. Šrom, 56. Otruba, 74. (PK) Motal, 90.+1 Hradil

Diváků: 315

Tišnov: Kunický - Pospíšil, Huška, Sedlo, Bubeníček - Duda (60. Sodomka), Krejčíř, Schneider, Kuldan, Bednář - Švancara (80. Grůza)