Menu

Anketa

Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
Celkem hlasů: 18
Dobšice 8
44.4%
Kunštát 4
22.2%
Zbraslav 3
16.7%
někoho jiného 3
16.7%

Galerie

TOPlist

Vzpomínka na Františka Haraštu. Na Břeclavsku se koná 15. ročník jeho Memoriálu

Memoriál Františka Harašty se po roce znovu uskuteční na Břeclavsku. Turnaj mladšího dorostu hostí ve středu 26. a ve čtvrtek 27. července Rakvice, Lednice, Velké Bílovice a Moravský Žižkov. Půjde již o patnáctý ročník turnaje, při kterém se vzpomíná na nejlepšího vyhledavače talentů v historii jihomoravského fotbalu. Od úmrtí Františka Harašty letos uplyne šestnáct let.

 

Za Františkem Haraštou

Nejen v Brně je jméno FRANTIŠEK HARAŠTA pojmem. Pojmem fotbalovým, neboť pro rozvoj fotbalu ve městě a hlavně pro výkonnostní růst řady mladých fotbalistů udělal veliký kus práce.

 

Byl dlouholetým funkcionářem Zbrojovky a FC Boby a krátce i trenérem prvoligového mužstva mužů. Nejlepších výsledků ovšem dosáhl jako trenér mládeže a vyhledávač fotbalových talentů. Dlouhá léta trénoval prvoligové dorostence, s nimiž získal pět titulů mistra Československa. Zbrojovka pod jeho vedením kralovala československé dorostenecké kopané.

 

Pan Harašta obětoval fotbalu celý svůj život. Měl dokonalý čich pro fotbalové talenty a ohromnou vůli je vyhledávat a dokázal je i rozvíjet dál. Znal talentované hráče snad ze všech koutů jižní Moravy, jezdil se na ně dívat a ty nejlepší přivedl do Zbrojovky. Jeho rukama prošla řada hráčů, kteří se později prosadili v první lize i v reprezentaci. Tak například Ivo Knoflíček, brankáři Jan Stejskal a Petr Kostelník, Zdeněk Svoboda, Roman Kukleta, Jiří Záleský, Pavel Holomek, Michal Kolomazník, René Wagner a další a další. Bez nadsázky lze říct, že to byly stovky vynikajících fotbalistů.

 

Zdravotní problémy panu Haraštovi postupně znemožnily dělat svoji zamilovanou práci u mládeže, ale na fotbal v doprovodu kamarádů chodil i v době, kdy byl těžce nemocen. Na tribuně žil atmosférou dění na trávníku a snad i to mu částečně ulehčilo těžký odchod z tohoto světa.

Letos v říjnu by pan FRANTIŠEK HARAŠTA oslavil sedmdesáté čtvrté narozeniny a 22. srpna tomu bude už šestnáct let co nás opustil.

 

Memoriál Františka Harašty

 

Turnaje se jako tradičně účastní osm mužstev rozdělených do dvou skupin a poté čeká na každý tým zápas o umístění. První duely jsou na programu ve středu v 9 hodin, finále uvidí ve čtvrtek od 16:15 Rakvice. Hrací doba jednoho utkání je 2 x 25 minut, v případě nerozhodného výsledku v duelech o umístění následují pokutové kopy.  

 

Rozlosování turnaje
Skupina A

Středa 26.7. - hřiště Velké Bílovice
09.00 Sigma Olomouc - Reprezentace ČR U16

10.30 Slavnostní zahájení

10.35 Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň

15.30 Reprezentace ČR U16 Viktoria Plzeň

17.00 Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno

Čtvrtek 25.7. - hřiště Rakvice
09.00 Zbrojovka Brno - Reprezentace ČR U16

10.15 Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc

 

Skupina B
Středa 23.7. - hřiště Moravský Žižkov
09.00 Bratislavský FZ - Baník Ostrava

10.30 Slavnostní zahájení

10.35 Mladá Boleslav - Sparta Praha

15.30 Bratislavský FZ - Mladá Boleslav 

17.00 Sparta Praha - Baník Ostrava

Čtvrtek 24.7. - hřiště Lednice
09.00 Bratislavský FZ - Sparta Praha

10.15 Baník Ostrava - Mladá Boleslav

 

o umístění - čtvrtek 27.7.
Lednice

14:00 utkání o 7. místo
15:10 utkání o 3. místo

Rakvice
14:30 utkání o 5. místo
16:15 finále
17:30 Slavnostní zakončení turnaje

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz