22.3%
16 (stávající model) 108
77.7%

Pačlavice v poháru potrápily Bystrc

Těsnou výhru 2:1 v jihomoravském poháru si z Pačlavic odvezla Bystrc. Na půdě celku z I.B třídy vstřelil obě branky favorita Petr Svoboda, tu rozhodující v 83. minutě. Podívejte se na komentář Pačlavic-Dětkovic k utkání.

Jihomoravský pohár - 1. kolo

Pačlavice- Dětkovice - Bystrc-Kníničky 1:2 (1:1)

Branky: Obruča - Svoboda 2

Pačlavice: 29 Vitoul Miroslav - 3 Bleša Marek (Kroupa), 8 Dostalík Petr, 7 Vlček David, 4 Knap Petr - 2 Stříž Jiří, 5 Sádlík Tomáš - 11 Grepl Martin (Vincenec T.), 6 Pučan Zdeněk, 9 Špatina Marcel - 10 Obruča Lukáš (Jiříček)

Nestává se často, že můžeme na pačlavském trávníku vidět mužstvo patřící ke špičce krajského přeboru. Z tohoto úhlu pohledu byl tento zápas odměnou pro fanoušky i hráče.

A už v 6. minutě propukli diváci v jásot, když po fatální hrubce stopera hostů otevřel Obruča skóre. Bohužel, Bystrci se podařilo vzápětí vyrovnat. Pak to byl až do přestávky vyrovnaný duel.

Na začátku druhé půle nás hosté na chvíli přitlačili, ale postupem času jsme získávali půdu pod nohama zase my. Dvojnásobné varování soupeře přišlo okolo 70. minuty. Poté střídající Jiříček spálil stoprocentní šanci a o několik minut později jsme neproměnili další tutovku. V té době hráli hosté na risk se stoperem na hrotu útoku, což se jim v 82. minutě vyplatilo. Vitoul totiž neudržel tvrdou střelu a z dorážky rozhodl zápas právě vysunutý obránce Svoboda. Penaltový rozstřel jsme si mohli vynutit ještě v 88. minutě, jenže Pučan mířil hlavou ve vyložené šanci mimo.

Byl to vyrovnaný duel a i přes prohru odcházeli domácí diváci spokojeni. Snad naši borci potvrdí dobrou formu příští neděli 13. srpna, kdy odjíždí ve 14:45 hodin k prvnímu mistrovskému utkání na hřiště nováčka soutěže do Vysočan.

Připravil: Broněk Mich, Pačlavice-Dětkovice