20.4%
někoho jiného 33
16%

Rosice nastřílely Vrchovině pět gólů v první půli

Po dvou porážkách se na vítěznou vlnu vrátily Rosice. V 9. kole Fortuna divize D porazily Vrchovinu jasně 5:1...

Divize D - 9. kolo

FC Slovan Rosice - SFK Vrchovina 5:1 (5:0)

Branky: 18. a 42. Pazourek,  6. Přichystal, 30. Kršák,  37. Drbal
ČK: 55. Moučka - 38. Smetana
Diváků: 180
Rosice: Zádrapa - Černý, Havlásek, Drbal, Kršák - Kugler (46. Buršík), Šíp -  Moučka, Selinger, Pazourek (90. Prax) - Přichystal (72. Vaněk)

Vrchovina: Šmída - Chalupa, Vícha, Smetana, Prokopec, - Wokler (46. Žák) - Skalník Kamil, Michal (46. Košík), Zbytkovský, Skalník Michal (21. Ošmera) - Dočekal

Po dvou utkáních bez zisku bodů si dnes rosičtí hráči s chutí zastříleli a díky proměněným šancím po pěkných kombinačních akcích v prvním poločase porazili hostující SFK Vrchovinu vysokým rozdílem 5 : 1.

Již v 1´ po skrumáži u pravé tyče branky hostí neprotlačil přes Šmídu míč do branky Moučka. Hosté odpověděli ve 3´ akcí vedenou po levé straně, ale Dočekal nedokázal o brankové čáry přihrát až před branku Slovanu. V 6´ posunul na levé straně poloviny hostí Kršák míč Šípovi, ten jej potáhl k 16 a odcentroval na zadní tyč odkud jej Moučka přihrál hlavou před branku Přichystalovi, který tvrdou střelou otevřel skóre utkání.

V 18´ po akci vedené Přichystalem po pravé straně se dostal míč přes Moučku na levou stranu 16 k Pazourkovi, který s pomocí teče o nohu obránce zvýšil na 2 : 0. Ve 26´ nepotrestali hosté nepovedený zákrok Havláska na hranici vlastní 16, když slabá střela Kamila Skalníka skončila v rukou Zádrapy. Ve 30´ vysunul na pravé straně hřiště Černý Přichystala, který téměř od brankové čáry přihrál před branku a na levé tyči dobíhající Kršák s přehledem umístil míč do branky.

Ve 37´ značně snížil vyhlídky hostí na případný zvrat v zápase Smetana, který byl po hrubém faulu na Moučku u postranní čáry vyloučen. Po následném přímém kopu zahraném z pravé strany Pazourkem se míč dostal až před brankoviště k Drbalovi, který jej pohotově poslal počtvrté do branky hostí. Ve 41´ zahrávali hosté přímý kop z výhodné pozice z 25 m, střela Dočekala však proletěla vysoko nad brankou Slovanu. Ve 42´ předvedli domácí další pohlednou akci po pravé straně, kdy Černý vysunul Kuglera, ten přihrál Moučkovi, který po narážečce s Přichystalem odcentroval z pravé strany 16 před branku a Pazourek uzavřel skóre poločasu.

Druhá polovina, s ohledem na stav zápasu, neměla tempo a kvalitu prvního poločasu. Domácí nabídli hostím šanci na zkorigování výsledku již v 50´, ale špatné rozehrávky Havláska a následně Buršíka před vlastní 16 zakončili hosté vždy slabou střelou do rukou Zádrapy. A v 55´ se síly na hřišti vyrovnaly, když byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Moučka. Největší šanci domácích ve 2. poločase měl v 60´ Selinger, jeho dorážku brankářem vyražené Pazourkovy střely z hranice 16 ale Šmída vyrazil na roh. Čestnou branku vstřelili hosté v 80´, když Zbytkovský přihrál ze středu poloviny Slovanu na levou stranu do 16 Dočekalovi, který s pomocí teče pokazil Zádrapovi čisté konto.

Sledování dnešního pěkného zápasu znepříjemnili v jeho závěrečné čtvrtině divákům na hlavní tribuně dva "fanoušci" hostí; svým agresivním chováním napadali jak příznivce domácího celku, tak dokonce i příznivce Vrchoviny. Svoje jednání museli po utkání vysvětlovat přivolané Policii ČR.

Připravil: Vladimír Lapeš, FC Slovan Rosice