Myslíte si, že Tišnov dokáže složit kádr a přihlásit se pro příští ročník do KP?
83.7%
Nevím 2
2.2%

Sparta Brno - Mutěnice 1:1; zasloužená remíza, na Koplíkův gól odpověděl Žáček

Sparta Brno remizovala v 21. kole jihomoravského krajského přeboru s Mutěnicemi 1:1. V souboji sousedů v tabulce se nekompromisními zakončeními prosadili hostující Koplík a domácí Žáček. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

První půle nabídla vyrovnanou partii, slušné tempo, ale minimum zakončení a o šancích ani nemluvě. Nadějně vypadal mutěnický brejk ze 12. minuty, po němž nabídl Weigl míč na penaltu Jiřímu Maršálkovi, ten jej ale špatně trefil a domácí branku neohrozil. Na druhé straně zahrozil Hodek, který skóroval v předchozích třech jarních zápasech. Po odrazu byl sam ve velké čtverci, jenomže minul.

Začátek druhé půle domácím vůbec nevyšel. Mutěnice lépe kombinovaly, měly odražené míče a v 53. minutě velkou šanci. Po rohu ale ani nadvakrát míč do sítě nedostaly. To se změnilo po hodině hry. Z levého křídla přihrával Jiří Maršálek a Lukáš Koplík trefil na bližší tyči míč tvrdě do šibenice - 0:1. V 65. minutě měl druhý gól na noze Koštuřík, trefil ale přesně místo, kde stál gólman Stehlík.

V 73. minutě bylo vyrovnáno. Standardku zahrával Mičko a po několika odrazech se míč dostal k Žáčkovi, který jej poslal pod břevno - 1:1. Druhý zápas, druhý gól domácí posily. Sparta zvýšila obrátky a krátce na to mohla duel obrátit. Nejprve unikl po levém křídle Loprais, přihrál Žáčkovi, který ale pouze trefil protihráče. Hned na to přišla akce po pravém křídle - Kvasnička přihrál Lihotskému, ten ale zamířl těsně vedle.

Rozhodnout mohl zkušený Koštuřík. Po Weiglově centru se parádně položil do hlavičky, Stehlík ale předvedl perfektní zákrok a udržel Spartě jarní neporazitelnost. Zápas skončil 1:1, Sparta je v tabulce sedmá, Mutěnice šesté. Oba kluby mají na kontě 30 bodů.