6.7%
Bosonohy 92
32.5%

Rajhrad porazil Vacenovice a I.B vede už o 6 bodů

Osmý zápas na jaře, osmá výhra. Rajhrad potvrdil 100% jarní bilanci a ve šlágru 21. kola I.B třídy skupiny C zdolal i svého nejbližšího konkurenta Vacenovice. Na čele tabulky už má šestibodový náskok a po dvou letech v I.B může směle myslet na postup a návrat do I.A. Proti Vacenovicím se gólově prosadili Barcal a Beneš, hosté už stačili pouze snížit.

"Všichni věděli, o co se v tomto zápase hrálo. Ve 41. minutě jsme se dostali do vedení po rychle rozehrané standardní situaci a zklepnuti Haňky Barcalovi, který prostřelil brankáře Jaštíka. Předtím měly Vacenovice obrovskou šanci, kdy Březina postupoval z prave strany sám na našeho brankáře Semeráda, který ho skvěle vychytal. Na začátku druhé půle se ve vápně uvolňoval Haňka a chystal se ke střele, když byl podražen. Penaltu jsem proměnil a vedli jsme 2:0. Pak jsme se zatáhli a čekali na brejkove situace, ze kterých jsme dle mě měli 2 nebo 3 akce lépe dohrát a navýšit vedení. Místo toho jsme darovali Vacenovicím zbytečnou standardní situaci, kde si dva naši hráči na levé straně dávali přednost. Soupeř z této standardky snížil hlavou na 2:1. Ve zbytku zapasu jsme uz vedení uhajili," komentoval zápas autor vítězného gólu Jindřich Beneš.

V posledních pěti zápasech se RAFK postupně čekají: Hovorany (V), Velké Bílovice (D), Mikulov (V), Charvátská Nová Ves (V), Valtice (D).