Mutěnice 19
6.7%
Bosonohy 92
32.5%

Moravská Slavia - Bohunice 1:3; domácí vedli krásným Doleželovým gólem, po půlce ale odpadli

Bohunice vyhrály v 27. kole krajského přeboru na Moravské Slavii 3:1. O záchranu hrající domácí v zápase vedli, důležité body ale nezískali. Tatran duel rozhodl dvěma góly ve druhé půli. Na všechny branky hostů nahrál kapitán Král, jehož pozice je na stoperu.

Prvních pětačtyřicet minut přineslo den otevřených dvěří v obou defenzívách. Řada šancí, ale skóre "jen" 1:1. Do desáté minuty vychytal brankář Velan šance Šembery a Ullmanna. Zato první pobyt domácího celku na polovině Bohunic přinesl hned gól. Rohový kop, prudký nástřel Záruby na zadní tyč a volej Doležela křížně do horního rohu branky. Neskutečná trefa! Odpovědět mohl téměř okamžitě Burčík, z vyložení pozice minul branku.

V 18. minutě se řítil Doležel do samostatného úniku, akci zpomalil a na šestnáctku nabil Valovi, který těsně minul. Hra se rychle přelevála ze strany na stranu a ve 20. minutě bylo srovnáno. Míč po Lackově centru sklepl Král na Burčíka a ten osmou sezónní trefou srovnal. Za chvíli se v šestnáctce uvolnil Musil a jeho střelu parádně vyrazil Velan. Super šance na druhou branku pak zahodili domácí Záruba a Stehlík, to už hosté hasili požár na brankové čáře. Výživnou půlhodinku zakončil střelou do tyče Ullmann.

Druhý poločas už se hrál pod taktovkou Bohunic. Domácí vyklidili pole a dopředu už si takřka nic nevytvořili. Rozhodnutí přinesla 59. minuta. Dlouhý aut Krále a vlastní gól Zicha. Třetí branku měl na noze Musil, nedal. Bohunický obránce se ale nakonec druhé branky v sezoně dočkal. V 81. minutě po centru Macha skončil míč po hlavičce Krále na tyči a do prázdné dorážel Musil.

Bohunice vyhrály na Morendě stejně jako v minulé sezoně 3:1 a drží jarní neporazitelnost - k šesti remízám přidaly pátou výhru. V tabulce je Tatran čtvrtý, Morenda čtrnáctá jen bod o sestupové pozice.