Menu

Anketa

Čí výkony a výsledky z nejlepší trojice KP jsou pro Vás největším překvapením?
Celkem hlasů: 245
Boskovice 154
62.9%
Mutěnice 17
6.9%
Bosonohy 74
30.2%

Galerie

TOPlist

Rozhovor se sportovním manažerem Ráječka Markem Bláhou - díl druhý - Nabídka mimořádného postupu do divize

Ráječko čeká sedmnáctá sezona v Krajském přeboru JmKFS. Přinášíme rozhovor se sportovním manažerem klubu Markem Bláhou. Ve druhém díle se ptáme na okolnosti kolem nabídky na mimořádný postup do divize...

 

Společně s Lanžhotem se do divize podívá ještě jeden jihomoravský klub. Na mimořádný postup nereflektovaly Bohunice ani Ráječko, čtvrtou nejvyšší soutěž si tak zahraje čtvrtá Bystrc.

 

První část rozhovoru s Markem Bláhou najdete ZDE.

 

V přeboru jste skončili třetí, přesto jste šanci na divizi dostali už letos...  

Ano, šanci jsme dostali. Bohužel to bylo za takových, řekl bych, divných okolností. A z mého pohledu trochu nešťastně řešené ze strany svazu. Když to vezmu celé, jak to probíhalo. V pondělí nebo v úterý v týdnu před posledním kolem jsme dostali oběžníkovou informaci s dotazem, jak bychom se zachovali, kdyby přišla nabídka na mimořádný postup. Řešili jsme to na schůzi, kde jsme se neshodli na postavení v tabulce. Výsledkem bylo, že počkáme, jak dopadneme v posledním kole, protože jsme mohli při různé souhře výsledků skončit na čtvrté příčce, ale také obsadit druhou pozici. Kdybychom skončili druzí, situace by pro nás byla jiná, než když jsme třetí. Ještě jsem volal na svaz s dotazem, zda je možnost postoupit. Nejmenovaný funkcionář mi sdělil, ať už postup neřešíme, že místo už vzal někdo ze severu Moravy, jelikož Jihomoravský kraj byl na mimořádný postup v pořadí až třetí nebo čtvrtý. Takže jsme v tu chvíli přestali možnost postupu řešit. Předseda klubu Marcel Mokrý odjel na dovolenou a v týdnu losovacího aktivu se "otevřela stavidla"a ukázalo se, že šance na mimořádný postup zase je. Z Olomouce volali panu Mokrému na dovolenou a chtěli odpověď na případný postup a on odpověděl, že takhle narychlo ne.

 

Kolik času jste dostali na rozhodnutí, zda postup přijmete, nebo ne?

Teď nedokážu říct přesně. Ale taková změna nejde upéct za pár hodin. Abychom se k tomu postavili solidně, tak by musela proběhnout jednání jednak na našem výboru, jednak s generálním sponzorem, kterým je obec Ráječko, a chtěli bychom o tom mluvit i s hráči. Kdybychom skončili na druhé příčce a přišla nabídka, tak jsme k ní přistupovali jinak a asi jí i zvažovali. Je to o tom, že výkonnostně jsme si zasloužili být na řadě, ale když před námi někdo divizi odmítl, tak už to pro nás nebylo takové. Ale jak už jsem říkal, museli bychom dostat časový prostor. 

 

Takže během jara vůbec žádné signály, že by mělo dojít k mimořádným postupům, nepřicházely?

Ne. Jak už jsem zmínil, týden před koncem sezony se k nám dostala jen ta oběžníková informace, která pak byla "pasá". Až těsně před losovacím aktivem se odhlásily kluby z Olomoucka a místo v divizi se uvolnilo. Myslím si, že i na Bohunice to rozhodování bylo strašně narychlo. Nakonec postup vzala čtvrtá Bystrc. Takové rozhodnutí opravdu nejde udělat takhle rychle. Měli bychom na něj dostat den dva, což jsme nedostali, proto jsme to odmítli. Ale ambice na postup máme a kdybychom skončili druzí, tak byla situace jiná.

 

O kolik by se navýšil Ráječku rozpočet v případě postupu do divize?

Odhaduju, že tak o 200 tisíc až čtvrt milionu, pokud se budeme držet při zemi a nebudeme to hrotit, což bychom určitě nedělali. Podotýkám, že bychom soutěž hráli se stejným kádrem s minimálním doplněním. Divize se hrála v sousedním Rájci, kde udělali chybu, že po vítězství v krajském přeboru úplně přebudovali tým. Potom to skončilo, vlastně neměli na čem stavět a teď se snaží posunout nahoru z I.B třídy. Takovou chybu bychom neudělali a divizi hráli s klukama, kteří u nás teď jsou. 

 

Ale třeba termínově by se vám ulevilo, v divizi nejsou vložená kola...

To by se nám líbilo, protože nám ty středy nejdou (smích). Ne, vložená kola jsou nešťastná. V sobotu se na zápas kluci nachystají, ať už stravou nebo psychicky. Ve středu dojíždí z práce, třeba celý den sedí v autě, pak jde hrát, zraní se. Za mě je to termínově nešťastné. Sezona by mohla začínat dřív, potom se vloženým kolům vyhneme. 

 

Byla by divize pro Ráječko co do atraktivity lepší?

Ale byla. Já tohle neberu. Argumentaci brněnských mančaftů, proč by chodili do divize, když tady mají derby v krajském přeboru. To se vracím zpátky ke ztrátě ambicí. Kdyby už tehdy Bohunice vzaly postup, tak jsou teď v divizi. Může se tam "docpat" Ráječko, Bystrc a potom se celá divize začně přesypávat na jih Moravy. Není možné hrát si tady jenom na derby. Jasně v Ráječku nikdy divize nebyla. To třeba žene mě. Proč jsem ve fotbale 15 let a proč tím žiju. Chtěl bych se taky trochu zapsat do ráječkovské historie. Strašně dlouho se u nás hrají krajské soutěže (pozn. 52 let), krajský přebor bez sestupů. Byly tam generace mých předchůdců, za kterých se postavila tribuna, pak se za další generaci vykopaly krajské soutěže. S Marcelem Mokrým jsme u toho 15 let a chceme se také nějakým způsobem zapsat, dát tomu "třešničku". Proto jsem si stanovil cíl, že chci vyhrát krajský přebor a kdybychom ho vyhráli, tak divizi určitě zkusili. Pokud by tedy nebyl někdo - buď sponzor nebo hráči - výrazně proti. Ale určitě bychom do divize chtěli jít. 

 

Chcete přebor vyhrát už v letošní sezoně?

Chci ho vyhrát každou sezonu (úsměv). Já doufám, že po dvou letech, kdy se hrálo jen o druhé místo, ta možnost bude. Předminulou sezonu byl v přeboru nadstandardní Tišnov. Ten to potom ukázal i v divizi, kdy po lehkém doplnění skoro divizi vyhrál, kdyby neodstoupil. A letos byl odskočený Lanžhot. Teď nás čeká sezona, kdy si to podle mě rozdá o vítězství čtyři pět mančaftů.

 

V dalším dílu rozhovoru mmj. o aktuálním dění v kádru Ráječka... Čtěte zítra.

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Tabulka

Tým Z S B
1. Boskovice 15 33:21 33
2. Mutěnice 15 34:18 30
3. Start 15 37:16 29
4. Sparta 15 42:22 27
5. Bosonohy 15 26:18 25
6. MS 15 39:31 24
7. Bohunice 15 33:33 24
8. Ráječko 15 33:28 23
9. Rousínov 15 28:24 23
10. Krumvíř 15 26:24 22
11. Ivančice 15 27:32 16
12. Svratka 15 23:36 16
13. Kuřim 15 25:29 15
14. Tišnov 15 19:38 12
15. M.Krumlov 15 19:42 12
16. Vojkovice 15 24:56 6

Aktualní kolo

Domácí Hosté
Ivančice Bohunice 00.00.
Sparta MS 00.00.
Start Bosonohy 00.00.
Krumvíř Rousínov 00.00.
M.Krumlov Boskovice 00.00.
Kuřim Tišnov 00.00.
Mutěnice Ráječko 00.00.
Svratka Vojkovice 30.03.

Slavíme

90 let FC Veselí n.M. 

90 let Slavoj Rohatec 

90 let Slovan Bzenec 

90 let FC Veverská Bítýška

60 let Viktoria Želešice

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz