26.8%
NE 41
73.2%

Boskovice dál vládnou krajskému přeboru. Na Svratce Brno rozhodly v přesilovce

Boskovice nadále vládnou krajskému přeboru. V 9. kole vyhrály na hřišti Svratky Brno v Komíně přesvědčivě 4:1. Klíčovým momentem zápasu byla červená karta pro domácího Bábeĺu. Z následné standardky vstřelili hosté vítěznou branku. A pak přidali ještě další dvě.

Po devíti zápasech mají Boskovice na kontě 25 bodů z 27 možných. Čekal někdo podobný průběh sezony? My na Jihomoravském fotbale rozhodně ne. Jde o velké překvapení. Boskovice mají takřka totožný kádr jako v minulé sezoně, ve které obsadily sedmou příčku. Vloni měly po devátém kole 13 bodů. Obří progres.

Na Svratce Brno měly v úvodu štěstí. Do 7. minuty zahodili domácí tři velké šance - při dorážce Kratochvíla a samostatném úniku Havlína je výrazně podržel brankář Bednář, a když už byl překonán, tak jej na čáře zastoupili spoluhráči. To první šance lídra tabulky znamenala vedení. V 22. minutě prošel po levé straně Preč a poslal parádní přihrávku do šestnáctky, kde uklízel míč do prázdné branky Kolář - 0:1. Vzápětí se do dobré možnosti dostal Martínek, Crhan byl na místě. V závěru poločasu domácí vyrovnali. Hlavička Toma Kratochvíla ze 40. minuty se ještě mezi tři tyče nevešla. V 45. minutě se už ale po přiťuknutí T.Kratochvíla obtočil ve vápně Havlín a střelou k tyči dal na 1:1.

Vyrovnaný zápas zlomila 52. minuta. U postranní čáry fauloval Bábela a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Přesilovku využily Boskovice okamžitě. Standardku rozehrál Martínek, na centr si naběhl Novák a perfektní hlavičkou z vápna do protilehlé šibenice duel rozhodl. Svratka se sice snažila, na dobře zformovaného soupeře už ale recept nenašla. Navíc hosté hrozili z rychlých protiútoků. A dali ještě dvě branky - v 68. minutě prošel do vápna Havlíček a prostřelil Crhana, v 82. minutě pak domácího gólmana chytře přeloboval Živný a pečetil výsledek na 1:4.