Ratíškovice 4
40%
Hroznová Lhota 1
10%

Moravský Krumlov poprvé v sezoně vyhrál venku. Gólem navrátilce Nováka na Svratce Brno

Hodnocení. Těsnou výhrou 1:0 zahájil jarní část krajského přeboru Moravský Krumlov. Byla to vůbec jeho první výhra v sezoně na půdě soupeře - na podzim získal venku z 8 zápasů jen bod. Díky plnému bodovému exportu ze Svratky Brno se v tabulce dotáhl na konkurenty. Je sice stále předposlední patnáctý, na jedenácté Ivančice ale ztrácí jen jeden bodík.

"V prvním poločase jsme byli málo odvážní na soupeřově půli, domácí byli nebezpečnější a lepší na míči, jejich hru režírovali Musil a Živný, vytvořili si i dvě až tři šance které neproměnili, my měli jednu velkou, kdy Kocanda v úniku jen těsně minul domácí branku," hodnotil první bezbrankovou půli trenér Bohdan Ryšavý.

Po změně stran už branka padla. Postaral se o ní Martin Novák. "Po domluvě v kabině o přestávce se naše hra dopředu výrazně zlepšila a odměnou byla branka v 54. minutě. Ve středu hřiště se zmocnil míče Machotka, vyslal kolmicí Kocandu, který potáhl míč do vápna, nahrál pod sebe před bránu a tam Novák prostřelil vybíhajícího brankáře.  Tahle branka vnesla na kopačky domácích hráčů křeč a nervozitu, která se postupem času zvyšovala. I proto se nám podařilo udržet čisté konto, samozřejmě jsme měli i potřebné štěstí při několika závarech před naší brankou. Na druhou stranu jsme řešili několik slibných brejkových situací velice zbrkle a laxně, a tím jsme soupeře drželi ve hře až do samého závěru zápasu. Ten  jsme ale zvládli opět velice dobře takticky, když jsme i s pomocí náhradníků udrželi míč co nejdále od naší brány. Klukům patří velký dík za odvedenou práci, myslím si že jsme porazili a obrali o body velice kvalitní mužstvo, které má ve svém středu 2 výborné hráče s ligovými zkušenostmi," dodal Ryšavý.

Krumlovský trenér také přiblížil zimní změny v kádru. "Je to velice jednoduché. Po roční štaci v Mikulovicích a následně Miroslavi, kde toho moc nenahrál, se vrátil Martin Novák. Jinak nikdo z jiného klubu nepřišel a ani nikdo pryč neodešel. Z dorostu s námi trénují nadějní Michal Holík, Rozmahel, Lichý a Čaněk, z B mužstva Žitka a Zimmermann. Měli jsme zájem o dva hráče Rouchovan, kteří s námi absolvovali celou zimní přípravu, bohužel jejich vedení nám je nepustilo. Do B mužstva se pak přesunul Bogner."