Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
16.7%
někoho jiného 3
16.7%

Bod z venku. Blansko hrálo s Ostravou B 1:1

Ve 2. kole MSFL remizovalo Blansko na půdě Ostravy B 1:1. Ve druhé půli se zásluhou Přerovského ujalo vedení, pět minut před koncem domácí srovnali. Po dvou kolech má Blansko na kontě 4 body.

MSFL - 2. kolo

FC Baník Ostrava - FK Blansko 1:1 (0:0)

Branky: 85. Pak - 73. Přerovský

Diváků: 345

Blansko: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Buchta – Přerovský (79.Traore), Štrombach (89. Tulaydan), Urbančok (70. Paděra), Žák (82. Feik) – Schwendt (59. Bednář)

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko

„Před zápasem bych bral bod všemi deseti, po zápase je ve mně trochu zklamání, že jsme to neuhráli do konce. V každém případě ale musím uznat, že herně byli lepší domácí, ale šancí jsme měli víc my a mohli jsme rozhodnout před vyrovnávací brankou. V zápase jsme chtěli eliminovat útočnou šablonu domácích a myslím si, že se nám to dařilo. Soupeře jsme do šancí nepouštěli a my jsme chtěli čekat na naši šanci z brejku nebo ze standartek. Už v první půli jsme si tam něco vytvořili včetně tyče Přerovského, ale do šaten jsme šli bez branek. Ve druhé půli jsme se snažili střídáním udržet tempo utkání, abychom neustále byli schopni hrozit nahoru a hlavně držet ten blok kompaktní, ale musím uznat, že nám v tom vedru „docházelo“. Nakonec se nám podařilo přežít takovou hluchou pětiminutovku kolem 70.minuty, kdy jsme byli opravdu pod velkým tlakem a vzápětí na to vstřelit vedoucí branku. Pak se lámal chleba, protože jsme tam měli dvě šance odskočit na 0:2, ale neproměnili jsme to a domácí nás potrestali 5 minut před koncem, kdy nám tam propadl tečovaný centr. V závěru jsme ještě měli jeden brejk dva na jednoho, ale špatně jsme to vyřešili. Je to škoda, protože se dalo vyhrát, i když to tady budou mít všichni těžké a možná ten bod doceníme později. Držení míče, kvalita v kombinaci byla jednoznačně na straně domácích, ale fotbal se hraje na góly a k těm jsme měli blíže my. S pokorou bod bereme a zkusíme ho potvrdit doma proti další rezervě ligového týmu, tentokráte Zlína.“