Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
26.9%
někoho jiného 26
10.4%

Blansko jasně porazilo Hlučín

I po 10. kole se drží v čele MSFL Blansko. V dnešním dopoledním zápase porazilo Hlučín vysoko 5:1. Hosté v duelu vedli, těsně před poločasem srovnal Žák, aby ve druhé půli nasázelo Blansko další čtyři branky.

MSFL - 9. kolo (10. hrané)

FK Blansko - FC Hlučín 5:1 (1:1)

Branky: 61. a 70. Schwendt, 45. Žák, 71. Sedlo, 78. Kopičár - 25. Hudeczek

Diváků: 948

Blansko: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek (46.Přerovský) – Buchta – Ilko, Kopičár (81.Šmerda), Štrombach (46.Schwendt), Urbančok (46.Traore) – Žák (77.Tulaydan)

Hlučín: Kolenko – Wolf, Heiník, Štefek, Vengřinek – Opatřil (82.Dolba), Rubý, Dostál T., Krejčí (68.Dostál R.), Hudeczek - Pyclík (73. Jančík)

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko

„Hlučín měl za sebou středeční pohárový zápas proti Plzni a musím se přiznat, že jsme s tím kalkulovali a přizpůsobili tomu i taktiku. Zvolili jsme náběhové hráče s tím, že budeme tempo stupňovat a soupeře „uvaříme“. Nezačali jsme špatně, měli tam pár dobře sehraných rychlých akcí, ale hosty podržel brankář Kolenko. Pak jsme dostali facku v podobě inkasovaného gólu a vypadli jsme úplně z role. Připomínalo mi to minulý zápas v Rosicích a první poločas jsme dohráli v útlumu. Naštěstí nám vyšla v poslední minutě rychlá přímočará akce a Žák do šatny vyrovnal. Po trojitém střídání jsme celý druhý poločas tempo stupňovali, vytvářeli si šance a těch gólů mohli přidat i víc. Takže jsme zvládli další domácí zápas opět před fantastickou návštěvou, ale teď už se musíme chystat na další venkovní utkání, kde tu bilanci nemáme dobrou.“