Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
20.9%
někoho jiného 53
16.3%

Blansko porazilo Frýdek-Místek 1:0

Blansko zdolalo ve šlágru 12. kola MSFL Frýdek-Místek gólem Žáka 1:0 a v tabulce je druhé o bod z béčkem Sigmy Olomouc.

MSFL - 11. kolo (12. hrané)

FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)

Branka: 15. Žák

Diváků: 547

Blansko: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Buchta – Ilko (86. Šmerda), Štrombach (70. Traore), Urbančok (63. Ordoš), Žák (77. Tulaydan) – Schwendt (46. Přerovský)

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko

„Jednoznačně považuji Frýdek za největšího favorita na postup do II.ligy a očekával jsem taky těžký „druholigový“ zápas. Soubojový, srážecí, prostě válku, kterou rozhodnou maličkosti. To se potvrdilo v plné míře, k čemuž přispěl i těžký terén. Po úvodní aktivitě Frýdku jsme se dostávali více do tempa. Ilko střílel z úhlu mimo, ale v 15.minutě jsme už dohráli standardku do gólové dorážky Žáka a dostali se do brzkého vedení. V dalších minutách jsme dvakrát pohrdli velkou šancí dostat se do trháku, kdy Urbančoka i Štrombacha vychytal Ciupa v bráně Frýdku. Závěr poločasu zase patřil hostům a jejich šanci hlavou chytil bezpečně Doležal. Druhý poločas mě stál hodně nervů, protože jsme v útočné fázi situace nedohrávali do zakončení a naopak pouštěli hosty do brejků. Tak jsme hrát nechtěli a i když do šancí jsme je nepouštěli, tak jsme ten závěr měli určitě odehrát víc hlavou. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce a těchto třech bodů si nesmírně cením. Těší mě i návrat Michala Ordoše po dlouhodobém zranění a chce se mi věřit, že nám může pomoct s tragickou bilancí ve venkovních zápasech. O prolomení se pokusíme už v dalším zápase na Slovácku.“