Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
20.9%
někoho jiného 53
16.3%

Blansko rozhodlo souboj se Znojmem v závěru

Blansko porazilo ve 14. kole MSFL Znojmo 2:0 a soutěž už vede o 4 body. Jihomoravský souboj rozhodl v 85. minutě Sedlo, pojistku přidal za další tři minuty Schwendt.

MSFL - 13. kolo (14. hrané)

FK Blansko - 1.SC Znojmo FK 2:0 (0:0)

Branky: 85. Sedlo, 88. Schwendt

Diváků: 1.186

Blansko: Doležal – Ilko, Huška, Štrbák, Sedlo – Buchta – Přerovský (46. Štrombach), Ordoš (61. Schwendt), Kopičár (61. Urbančok), Traore (83. Tulaydan) – Žák (86. Paděra)

Znojmo: Jícha - Yanata, Avdič, Moravec, Kolařík, (83. Pohanka), St.Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho, Pacula (86. Okleštěk)

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko

„Momentální forma napovídala, že to bude velmi těžký zápas. Znojmo za posledních šest kol prohrálo jen v Uničově a i u nás sahalo po bodu. Celý zápas jsme hráli do devíti hráčů za míčem a nepomohli jsme si brzkým gólem, i když jsme v tom úvodu byli aktivní a dokázali si i něco vytvořit. Hlavně Traore zleva se dostával do vápna jak chtěl, ale vždy tomu něco chybělo. Ve druhé půli jsme na 15 minut vypadli ze zápasu a málem nás to stálo body. Carvalho nám dělal velké problémy, ale naštěstí ze dvou situací bránu netrefil. Snažili jsme se tempo stupňovat, hrát na velké riziko, protože jsme remízu nechtěli, tak tam bylo tolik ofenzivních hráčů. V 80.minutě jsme neproměnili obrovskou dvojšanci a to už nevypadalo dobře, ale naštěstí jsme se toho gólu dočkali. Po vráceném rohu se prosadil Sedlo a za chvíli na to dal pojistku Schwendt. Znojmo se tady představilo jako organizované, dobře bránící mužstvo a brankář Jícha podal neuvěřitelný výkon. Právě proto to bylo tak vydřené vítězství, ale o to cennější.“