6.1%
Sezona bude posunuta (třeba až do července, případně srpna) 8
24.2%

Blansko podlehlo Uničovu

Uvnitř hodnocení trenéra. V prvním jarním kole MSFL prohrálo Blansko v Uničově 0:1. Jediný gól vstřelil v 55. minutě po rychlém brejku Komenda. V tabulce je Blansko nadále první, Petřkovice a Frýdek-Místek ale ztrácí už jen dva body a Uničov tři.

MSFL - 32. kolo (18. hrané)

SK Uničov - FK Blansko 1:0 (0:0)

Branka: 55. Komenda

Diváků: 380

Blansko:  Doležal – Sukup, Huška, Štrbák, Klusák – Buchta (85. Tulaydan) – Žák (69. Přerovský), Harba, Lahodný, Bartolomeu (63. Ilko) – Holiš (55. Štrombach)

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko

„Byl to klasický první zápas na jaře po dlouhé zimní přípravě. Horší terén, hodně soubojů, o prvním gólu a rozhodují maličkosti. My jsme v první půli neproměnili dvě šance, Bartolemea i Lahodného vychytal Uvízl a to mohl být zlomový moment utkání. První poločas snesl z naší strany ještě jakési měřítko, ale i tak jsme tam měli několik situací po zisku míče řešit lépe. Druhý poločas jsme nezačali špatně, ale po deseti minutách nám domácí vyjeli z naší útočné standardky, brejk jsme nepřerušili a dvojice Krč - Komenda to dotáhla do konce. Z tohoto jsme byl hodně naštvaný, protože jsem na tyto situace zvlášť upozorňoval a prohrajeme zápas venku z brejku po našem rohu. Musím říct, že nám nevyšla střídání, chtěli jsme tam dát čerstvé hráče, do rychlosti na těžkém terénu, ale nepřineslo to vůbec nic. Navíc jsme i špatně rozehrávali rohy a standardky, kterými jsme si mohli pomoct. Prostě ty první kola taková jsou. Musíte je ubojovat, vážit si šancí a vyhrává, kdo to chce víc. Dnes to byl Uničov, který proměnil svoji první šanci a už to ubojovali do konce. Musíme se umět vyrovnat i s tím, že soupeři proti nám budou mít extra motivaci a nepřipouštět si ten tlak, který vychází z našeho postavení v tabulce. Dnes se nám nesešlo nic, musíme se otřepat a nachystat na další těžké kolo ve Vyškově.“