Menu

Anketa

Zvolte tým víkendu 7.-9.8.
Celkem hlasů: 116
Blížkovice 27
23.3%
Mutěnice 64
55.2%
RAFK 11
9.5%
Vacenovice 10
8.6%
Veselí nad Moravou 4
3.4%

Galerie

TOPlist

IE Znojmo překvapivě přezimuje na druhém místě

Říká se, že druhá sezona v soutěži bývá složitější než první. V případě IE Znojmo to ale v žádném případě neplatí. Klubu z Oblekovic patří po podzimní části krajského přeboru senzační druhé místo.

 

Před rokem uhráli svěřenci Tomáše Pěnkavy na podzim v šestnácti zápasech 26 bodů. A letos? Ještě o pět víc - 31. "Náš tým obsadil v podzimní části nečekané druhé místo a nahrál neskutečných 31 bodů. Kdyby někdo před sezónou řekl, že budeme po podzimu na druhém místě s tříbodovou ztrátou na prvního, tak by tomu těžko někdo věřil. S podzimní částí jsme nadmíru spokojeni," uvedl v hodnotící zprávě vedoucí sportovního úseku IE Milan Samek.

 

Cesta třetí půlsezonou mezi krajskou elitou ale nebyla vůbec snadná. Tak třeba. Ve středečním vloženém 15. kole prohrál IE doma s Novosedly po dvou vlastních gólech 3:4 a navíc přišel o vyloučené Vašíčka s Kalinou. V neděli poté zajížděl na půdu Ráječka v silně improvizované sestavě plné hráčů z B týmu, přesto dokázal přesvědčivě vyhrát (3:0). V zápasech na hřištích soupeřů se znojemským nebývale dařilo, tedy až na výbuch v posledním kole v Blansku (0:6). Z devíti zápasů šest vyhráli a védoví tabulce venkovních zápasů. Doma prohrál celek z Oblekovic jen jednou - už zmíněnou přestřelku s Novosedly.

 

IE Znojmo se vyplácí model spolupráce A a B týmu. Tomáši Pěnkavovi dělá asistenta Jaroslav Ludvík, zároveň hlavní trenér B týmu. Rezerva IE vede po podzimní části Okresní přebor Znojemska a hned několik jejich hráčů si na podzim zahrálo i o tři soutěže výš - Poláček, Doválel, Bálka, Zach, Drmota.

 

Otázkou zůstává, zda se pokusí Inzert Expres o postup do divize. "Žádné postupové ambice nemáme, i když se nám daří. V našich podmínkách výš hrát nejde," přiznal po dvanáctém kole a remíze v Kyjově trenér Tomáš Pěnkava. Ale třeba dojde k přehodnocení cílů...

 

Nejlepším střelcem IE byl s jedenácti góly Martin Procházka, víckrát se v přeboru trefili jen Matěj Sedláček a Ondřej Zýbal. Největší osobností celku byl ale bezesporu gólman Luboš Vítámvás, který za celý podzim nechyběl ani minutu a sedmkrát vychytal čisté konto.

 

IE Znojmo v podzimní části KP
Celkem:
2. FK IE Znojmo 16 9 4 3 34 : 25 31
Doma: 8. FK IE Znojmo 7 3 3 1 16 : 12 12
Venku: 1. FK IE Znojmo 9 6 1 2 18 : 13 19
1. poločasy: 5. FK IE Znojmo 16 5 9 2 13 : 8 24 
2. poločasy: 2. FK IE Znojmo 16 8 6 2 21 : 17 30
Střelci: 11 - Procházka, 5 - Vašíček, 4 - Černý, 3 - Šťáva, Rolník, 2 - Mařík, Kalina, 1 - Samek, Škvařil, Tkadlec, Kubošný
Brankáři: všechny zápasy odchytal Luboš Vítámvás, sedmkrát udržel čisté konto

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

90 let FC Moravský Krumlov

90 let FK Baník Ratíškovice

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz