Menu

Anketa

Zvolte tým víkendu 7.-9.8.
Celkem hlasů: 116
Blížkovice 27
23.3%
Mutěnice 64
55.2%
RAFK 11
9.5%
Vacenovice 10
8.6%
Veselí nad Moravou 4
3.4%

Galerie

TOPlist

Záleský s Burešem končí po šesti a půl letech v Rájci-Jestřebí

Poslední tým tabulky krajského přeboru mění trenéry. V Rájci-Jestřebí končí po šesti a půl letech Jiří Záleský s Miroslavem Burešem. Klub se s oběma trenéry dohodl na ukončení spolupráce k 30. listopadu.

 

"Změn bude dost," uvedl předseda Rájce Jiří Müller. Spolu s trenéry odchází i řada hráčů, včetně hlavních opor gólmana Němečka, stopera Macíka a forvarda Ostrého.

 

V jarní části povede klub z Blanenska Jaroslav Málek, který na podzim stál na lavičce Černé Hory v 1.B třídě. Málek povede mužstvo složené výhradně z domácích hráčů. "Cílem pro jarní sezonu je záchrana krajského přeboru. I když všichni víme, že nás čeká velmi těžký úkol," zní v tiskové zprávě vydané klubem.

 

Tisková zpráva výboru FK MKZ Rájec-Jestřebí
Výbor FK MKZ Rájec-Jestřebí a trenérská dvojice družstva mužů, pan Jiří Záleský a pan Miroslav Bureš, se dohodli na ukončení spolupráce a to k 30.11.2011. Oba jmenovaní  ukončili i svoji činnost ve výboru FK MKZ Rájec-Jestřebí.

 

Současně k 1.12.2011 byl ustanoven do funkce hlavního trenéra družstva mužů pan Jaroslav Málek. Místo asistenta trenéra je ponecháno na výběru nového trenéra.

 

Úkolem nového trenéra bude především vybudování nového mužstva a to především z vlastních odchovanců. Cílem pro jarní sezonu je záchrana krajského přeboru  i když všichni víme, že nás čeká velmi těžký úkol.

 

Výbor FK MKZ Rájec-Jestřebí tímto děkuje panu Záleskému a panu Burešovi za vše , a nebylo toho málo, co pro rájecký fotbal za šest a půl roku vykonali. Jen pro připomenutí – hned v prvním roce svého působení dokázali postoupit z krajského přeboru do divize a to vůbec poprvé v historii rájeckého fotbalu. Hned v prvním roce v divizi dokázali přivést mužstvo až na celkové páté místo. I po sestupu z divize nezanevřeli na Rájec a svým „bláznovstvím“ nepřipustili okamžitý propad mužstva do nižších soutěží.

 

Fotbalový klub je po odstoupení dvou hlavních sponzorů ve velmi těžké finanční situaci a již před podzimem výbor reálně uvažoval o odstoupení z krajského přeboru. V té chvíli se však  pan Záleský zavázal převzít veškeré finanční zajištění A mužstva na sebe. Přes jeho snahu se mu však tento závazek nepodařilo naplnit.


 
Výbor FK MKZ Rájec-Jestřebí děkuje za projevenou podporu Městu Rájec-Jestřebí. Bez této podpory by rájecký, minimálně mužský, fotbal byl odsouzen k zániku.

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

90 let FC Moravský Krumlov

90 let FK Baník Ratíškovice

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz