Menu

Anketa

Zvolte tým víkendu 7.-9.8.
Celkem hlasů: 117
Blížkovice 27
23.1%
Mutěnice 64
54.7%
RAFK 12
10.3%
Vacenovice 10
8.5%
Veselí nad Moravou 4
3.4%

Galerie

TOPlist

Kyjov povede Ondrůšek

Potvrzeno. František Ondrůšek povede v jarní části krajského přeboru Kyjov. Informaci, o níž už se delší dobu spekulovalo v kuloárech, dnes zveřejnil oficiální web klubu. "Novým koučem se stal bývalý ligový gólman František Ondrůšek," píše se na fckyjov1919.cz.

 

Čtyřiačtyřicetiletý trenér skončil po roce a půl v Hodoníně. Před tím trénoval tři roky v Šardicích, s nimiž nejprve v sezoně 2007/2008 vyhrál krajský přebor a poté dvakrát za sebou divizi. Od jeho předchozího působení v nejvyšší krajské soutěži se obměnilo hned dvanáct klubů a zůstaly jen Moravský Krumlov, Ráječko, Kuřim a Kyjov (po pádu do 1.A se za rok vrátil). Před čtyřmi roky skončil za Šardicemi v přeboru druhý právě Kyjov - oba vzájemné zápasy ve vyhecované atmosféře skončily remízou.

 

Po šestnácti podzimních kolech patří v tabulce Kyjovu 6. místo, když na vedoucí Vracov ztrácí sedm bodů. Vystoupat nahoru mu má pomoci nový trenér, už třetí v této sezoně. Před Ondrůškem šéfoval kyjovskému áčku Vratislav Chaloupka a v posledních třech duelech triumvirát Alexandr Hrabal, Petr Gajdošík, Fotis Maniatis. Velice dobře zná nového trenéra gólman Pavel Štěpán, který si pod ním zachytal v Šardicích.

 

František Ondrůšek v krajském přeboru

V sezoně 2007/2008 trénoval Šardice. Celek z Hodonínska byl pasován do role jasného favorita soutěže, což potvrdil. Sice v úvodních šesti kolech dvakrát prohrál, nakonec se ale mohl radovat z návratu do divize. Ze třiceti utkání jich hned devatenáct vyhrál a v tabulce si vypracoval šestibodový náskok na Kyjov. Tehdy se hodně mluvilo o přesunu útočníka Robina Dobeše z Kyjova do konkurenčních Šardic. Dres vítěze oblékali mmj. König, Zapletal, Dorotík, Švrček, Vavruš, Šimeček, Štěpanovský nebo gólman Štěpán.

1. Šardice 30 19 7 4 87 : 28 64

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

90 let FC Moravský Krumlov

90 let FK Baník Ratíškovice

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz