Menu

Anketa

Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
Celkem hlasů: 18
Dobšice 8
44.4%
Kunštát 4
22.2%
Zbraslav 3
16.7%
někoho jiného 3
16.7%

Galerie

TOPlist

Zdeněk Valnoha táhne lídra 1.A Vojkovice

V profesionálních soutěžích ho byli fanoušci zvyklí vídat na kraji zálohy, kde kmital po lajně jako "motorová myš" tam a zpátky neúnavně po celý zápas. V současnosti dává hře řád ve středu pole. Zanedlouho devětatřicetiletý Zdeněk Valnoha je lídrem vedoucího celku 1.A třídy skupiny A Vojkovic. Nosí kapitánskou pásku, na hřišti stále udivuje fyzickou kondicí, je vzorem pro výrazně mladší spoluhráče...

 

"S předsedou klubu jsme dobří kamarádi a já jsem mu slíbil, že až budu končit s fotbalem, půjdu sem. Navíc bydlím šest kilometrů odsud," popisuje svoji cestu do Vojkovic, jejichž dres obléká již třetí sezonu. V první slavil s klubem historické vítězství v 1.B třídě. Podílel se na něm jedenácti góly. Před rokem vstřelil v 1.A čtyři branky.

 

Letos skóroval zatím šestkrát, Vojkovice vedou soutěž a budou atakovat postup do krajského přeboru. "Když to půjde, určitě budeme chtít postoupit. Nemůžu říct, že ne," odpovídá na otázku ambicí. "Největšího konkurenta jsem viděl v Bosonohách, které jsme dnes (v sobotu) porazili. Ale Bosonohy budou dál vyhrávat doma i venku, je to těžkej soupeř. Příště nás čekají venku Šaratice a uvidíme, jak to odehrajeme tam," dívá se už dopředu.

 

Venku to ale šlape Vojkovicím náramně. Z osmi zápasů hned v šesti braly tři body. Při pohledu na tým trenéra Jaroslava Minaříka žádné překvapení. Rychlostně vybaveným útočníkům hra do otevřenější obrany samozřejmě sedí. Nevýhodou může být, že Vojkovice mají v kádru pouze jednoho vyššího hráče, s čímž přicházejí komplikace zejména při bránění standardních situací. "Když jsou hráči soupeře vyšší, musíme jim jít do těla, nebát se jich. Máme v kádru mladé kluky, bojují a myslím, že to až takový problém není. My jsme na tom zase dobře rychlostně," přidává svůj pohled na výškový deficit.

 

Na závěr krátkého povídání ještě Zdeněk Valnoha zavzpomínal na brněnské prvoligové angažmá. "Byly to krásné časy, takže s kamarády samozřejmě vzpomínáme. Pro mě byly nejhezčí momenty, když byl plnej stadion."

 

Zdeněk Valnoha
narozen:
8. května 1973 v Brně
kluby: Opatovice, KPS Brno, VTJ Tábor, Boby Brno, Příbram, Drnovice, Brno, Dolní Kounice, Ružomberok (Slovensko), Znojmo, Olympiakos Nikósia (Kypr), Znojmo, Tasovice, Lakatamia (Kypr), Atromitos Geroskipou (Kypr), Vojkovice
zápasů v české 1.lize: 229 (za Brno 162, Drnovice 52, Příbram 15)
branek v české 1.lize: 28 (25 v Brně, 2 v Drnovicích, 1 v Příbrami)
v Poháru UEFA 8 zápasů, 3 branky

 

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Tabulka

Tým Z S B
1. Hrušovany 0 0:0 0
2. Bořitov 0 0:0 0
3. Tasovice B 0 0:0 0

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz