Menu

Anketa

Zvolte tým víkendu 7.-9.8.
Celkem hlasů: 117
Blížkovice 27
23.1%
Mutěnice 64
54.7%
RAFK 12
10.3%
Vacenovice 10
8.5%
Veselí nad Moravou 4
3.4%

Galerie

TOPlist

Zbýšov se v závěru podzimu odpoutal z poslední příčky přeboru

Jedenáct zápasů za sebou bez vítězství, v nich 499 minut bez vstřelené branky. Ještě dvě kola před koncem podzimní části krajského přeboru patřilo Zbýšovu poslední šestnácté místo s chabým ziskem čtyř bodů.

 

Pak ale soubor trenéra Pitáka zabral, přesvědčivě vyhrál v Rajhradu a porazil i Ráječko. Šest bodů ho katapultovalo v tabulce před Rájec.

 

Po minulé sezoně nezůstal ve Zbýšově kámen na kameni. Skončil hrající trenér Zavřel a s ním i většina hráčského kádru. Mužstvo převzal Jaromír Tlačbaba. "Jsme ve složité situaci a jednoznačným cílem je záchrana, ale nebude to jednoduché," říkal na začátku letní přípravy. Jeho slova se začala naplňovat od rozjezdu soutěže. Baník se v minulých sezonách mohl spolehnout na domácí zápasy, kde pravidelně bodoval. Letos na úvod prohrál s Kuřimí, pak překvapivě udolal Rousínov, nakonec ale před vlastními diváky prohrál šest z devíti utkání. A právě ztracené body z domácího prostředí mu v účtování hodně chybí.

 

V 10. kole (11. hraném) v Blansku už vedl tým nový kouč. Baník angažoval Jaromíra Pitáka. "Po mém příchodu k mužstvu jsme museli hlavně řešit velmi úzký kádr a tréninkovou docházku, což je nejcitelnější otázka pro další vývoj v klubu a postavení v tabulce. Pro trenéra je velmi těžké zlepšovat herní projev pokud hráči netrénují a o víkendu musí odehrát dva zápasy jak za A-tým, B-tým nebo i dorost," řekl. Pod jeho taktovkou přišlo herní zlepšení, ale velké trápení v koncovce. To ukončil až předposlední duel v Rajhradu, kde Zbýšov nasázel čtyři góly.

 

Baník Zbýšov v podzimní části KP
Celkem:
15. Baník Zbýšov 16 3 1 12 14 : 37 10
Doma: 16. Baník Zbýšov 9 2 1 6 7 : 23 7
Venku: 15. Baník Zbýšov 7 1 0 6 7 : 14 3
1. poločasy: 16. Baník Zbýšov 16 2 5 9 7 : 17 11
2. poločasy: 15. Baník Zbýšov 16 3 3 10 7 : 20 12
Střelci: 4 - Presl, 3 - Šauer, 2 - Novák, Roszicska, 1 - Kozel, Černý, Marinč
Brankáři: patnáct zápasů odchytal Prečan (udržel jednou čisté konto), jednou se do branky postavil Dobšík

 

Trenér Jaromír Piták o podzimní části
Podzimní část lze hodnotit z dvou pohledů. Já z pozice trenéra mohu a musím hodnotit jen tu část po mém příchodu k mužstvu. Náš celkový bodový zisk nás poslal do spodních pater tabulky na předposlední místo, takže v žádném případě nemůžeme být spokojeni. Po mém příchodu k mužstvu jsme museli hlavně řešit velmi úzký kádr a tréninkovou docházku, což je nejcitelnější otázka pro další vývoj v klubu a postavení v tabulce. Pro trenéra je velmi těžké zlepšovat herní projev pokud hráči netrénují a o víkendu musí odehrát dva zápasy jak za A-tým, B-tým nebo i dorost! Tato situace se musí zlepšit a budeme na ní velmi pracovat.

 

Kádr pro jarní část sezóny rozšíříme o další hráče, tak abychom byli schopni v jarní části navázat na naše zlepšené výkony v posledních zápasech. Budeme jednat se všemi hráči, co odehráli podzimní část, a máme zájem o jejich další setrvání v klubu. Samozřejmě je to i otázka jejich zájmu a dále také našich finančních možností, což v dnešní době je velmi těžké.
V přípravě na jarní část budeme využívat jak tělocvičnu, tak pískové hřiště hřiště v areálu stadionu. Pro nácvik herních situací budeme využívat hriště s umělou trávou na Spartě Brno a tam se také zúčastníme zimního turnaje. Rádi bychom také absolvovali zimní soustředění ve Svratce, které by mělo vyloženě kondiční charakter.

 

Já doufám,že se nám naše plány a cíle společnou cestou podaří naplnit a v jarní části se posuneme v tabulce výš než doposud. 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Slavíme

90 let FC Moravský Krumlov

90 let FK Baník Ratíškovice

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz