Menu

Anketa

Koho favorizujete na vítěze I.A třídy skupiny A?
Celkem hlasů: 249
Dobšice 22
8.8%
Kunštát 134
53.8%
Zbraslav 67
26.9%
někoho jiného 26
10.4%

Galerie

TOPlist

Kvalita první B třídy není dobrá, myslí si trenér Švábenic Miroslav Boniatti

Švábenice překvapivě vyhrály v třiadvacátém kole 1.B třídy skupiny A v Kohoutovicích a udělaly důležitý krok k záchraně. "Třicet bodů asi stačit nebude. Předpokládám, že ještě bod nebo dva bychom měli získat," řekl po zápase trenér Miroslav Boniatti. V rozhovoru pro Jihomoravskýfotbal.cz se jednašedesátiletý kouč vyjadřuje ke kvalitě 1.B třídy, diváckému zájmu ve Švábenicích, či k novým kabinám, které se v městečku na Vyškovsku právě dostavují.

 

V Kohoutovicích jste si vzali zpátky body, které jste překvapivě ztratili doma s Veverskou Bítýškou.

Vzali, ale absolutně jsme s tím nepočítali. Kohoutovice hrají o postup, minulé kolo ztratily body v Ivanovicích a určitě předpokládaly, že nás porazí. My jsme sem jeli s tím, že bude zlatý i bod. Podařilo se nám uhrát tři a já myslím, že zaslouženě, protože jsme neproměnili další čtyři vyložené šance. Soupeř si takové šance, kromě trestňáku, z něhož dal krásný gól, nevytvořil.

 

Jak vypadal vůbec minulý zápas s Bítýškou? Po nečekané porážce jste se dostali do spodních pater tabulky.

Stejně jako Kohoutovice nečekaly, že by prohrály s námi, tak my jsme absolutně nepočítali, že bychom mohli doma prohrát s Veverskou Bítýškou. Ale zápas se nám vůbec nevydařil. Nedali jsme šance a soupeř ze dvou náhodných protiútoků dal dvě branky a my jsme nebyli schopni zápas zvrátit. 

 

Kohoutovice hrály minulé kolo v Ivanovicích. Byli jste se na ně podívat?

Byli. Sledovali jsme hráče, připravovali jsme se na Koubka. A to byl jeden z důvodů, proč jsme tady vyhráli. Náš střední záložník si ho přebíral na půlce, nenechal ho dýchat a to rohodlo. Byl dobře pokrytý a neměl možnost dávat míče za obranu, což jsme mu nedovolili.

 

Luděk Koubek výborně zahrává standardky. Jednou se trefil i proti vám. Upozorňoval jste hráče na to, aby nefaulovali poblíž šestnáctky? 

Ano, bylo to součástí naší taktiky. O poločase jsem taky kluky zdrbal, když to řeknu takhle, protože víme, že má vynikající kopací techniku. Faulovat před vápnem jsme nechtěli. Jednou se to nepodařilo a on je pan fotbalista a dokáže chybu využít.

 

Má vítězství v Kohoutovicích definitivní punc záchrany?

Myslím si, že ještě ne, protože spodek tabulky je maximálně vyrovnaný. Třicet bodů asi stačit nebude. Předpokládám, že ještě bod nebo dva bychom měli získat.

 

Minulý rok Švábenice postupovaly z okresního přeboru. Kam jste mířili v tabulce?

Z mančaftu, který vykopal okres, odešlo šest hráčů. Byli kvalitní a rozprchli se do lepších týmů a do Rakouska. Místo nich jsme získali hráče na úrovni okresu, takže jsme ani nepředpokládali, že bychom hráli výš. Záchrana pro nás měla být reálná, což se potvrdilo.

 

Co vůbec říkáte na kvalitu 1.B třídy?

Myslím si, že není dobrá. Iks zápasů nemá kvalitu. Hráči už nejsou na takové úrovni, jak to bývalo třeba před deseti lety. Nehraje se technický fotbal, vesměs se všechno nakopává. Hráči nejsou, dnes hraje, kdo může. Vím to podle nás. Dnes nestavíme menčaft podle kvality, ale abychom dali dohromady alespoń jedenáctku.

 

Mně se třeba váš zápas v Kohoutovicích líbil...

V okresu jsme měli všechno založené na celoplošné hře, protože jsme měli technické i koncové hráče a nám maximálně vyhovovalo velké hřiště. Přesně jako tohle. Ale třeba v Černé Hoře, nebo i u dalších, kde je malé hřiště, kde je souboj za soubojem, tam se nemůže technický hráč prosadit, protože je okamžitě okopáván. Třeba Lukáš (pozn. Hladký) je pan fotbalista a na velkém hřišti se prosadí a dá finální přihrávky jako v Kohoutovicích.

 

Jaký je vůbec zájem o fotbal ve Švábenicích? Kolik na vás chodí lidí?

Diváků chodí hodně. V okresu jich chodilo 300-350, teď je to trošku horší, ale 200-250 chodí pořád, i když výkony už nejsou takové jako v okresním přeboru. Přichází porážky a lidem se to samozřejmě nelíbí, ale po divácké a fanouškovské stránce si nemůžeme stěžovat, protože když ve Vyškově na divizi přijde 150 lidí a u nás na 1.B třídu 250, tak to o něčem svědčí.

 

Stavíte nové kabiny. Jak to v současné době vypadá?

Byly nějaké zádrhele, ale do 14 dní by mělo být hotovo. Novou sezonu bychom měli zahájit v nových kabinách.

 

Chystá se slavnostní otevření?

Nevím, to má na starosti úřad Švábenic. Je možné, že já už ve Švábenicích na začátku příští sezony nebudu.

 

Plánujete odejít?

Neplánuje, ale může se stát, že půjdeme někam jinam.

 

Foto: oficiální web Švábenic - http://sokol.svabenice.com

 

 

Diskuse k článku
Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...

Tabulka

Tým Z S B
1. Rousínov B 0 0:0 0
2. Bohunice B 0 0:0 0
3. Řečkovice 0 0:0 0
4. Letonice 0 0:0 0

Slavíme

Zapojte se i VY!

pozvánky a informace z klubů zasílejte na

redakce@jihomoravskyfotbal.cz